Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Jūrinių reikalų komisija domisi būsimu jūrinės strategijos įgyvendinimu

2024 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Jūrinių reikalų komisija kovo 27 d. posėdyje domėjosi, kokios šiuo metu yra sudarytos ir jūriniame sektoriuje veikiančios vykdomosios valdžios komisijos. Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos pirmininkas, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus supažindino Jūrinių reikalų komisiją su jo vadovaujamos komisijos kompetencija ir veikla. Kitą Vyriausybės sudarytą Integruotos jūrų politikos įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje priežiūros komisiją pristatė jos pirmininko pavaduotoja, susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė. Pasiūlymus kurti jūrinius reikalus atstovaujančią vyriausybinę komisiją išsakė jūriniame sektoriuje veikiančių asociacijų atstovai. Visiems pritariant, buvo nuspręsta išsiaiškinti, ar yra galimybė sudaryti Jūrinės strategijos įgyvendinimo komisiją Vyriausybėje.

Taip pat Seimo komisija dar kartą domėjosi galimybe Lietuvos jūrininkams įsidarbinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laive-saugykloje „Independence“. Posėdyje dalyvavę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai informavo, jog nuolat tobulinami teisės aktai ir ieškoma galimybių, kad SGD laivo-saugyklos „Independence“ įgulą sudarytų kuo daugiau jūrininkų iš Lietuvos ar baigusiųjų Jūreivystės akademiją.

Lietuvos buriuotojų sąjungos narys Robertas Dargis posėdyje pristatė buriuotojų parengtą rezoliuciją, kuria Jūrinių reikalų komisijai siūlo apsvarstyti, kokių uostų tinklo reikia, kad būtų suformuota vieninga ir ilgalaikė Valstybės vizija ir būtų patvirtinta ilgalaikė valstybinė jūrinė strategija, kurioje būtų įtvirtinta mažųjų uostų tinklo plėtra.

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis pakvietė Lietuvos buriuotojų sąjungos vadovus savo veiklą ir pasiūlymus pristatyti gegužės mėn. Seime vyksiančioje konferencijoje, skirtoje Europos jūrų dienai.

 

Daugiau informacijos:

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis

Tel. (0 5) 209 6613, el. p. [email protected]

 

Parengė

Jūrinių reikalų komisijos patarėjas Rolandas Juknevičius

Tel. (0 5) 209 6845, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-28 16:09
   Monika Kutkaitytė