Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininkė Varšuvoje: „Lietuvos ir Lenkijos lyderystė gali pakeisti geopolitinę regiono ateitį“

2024 m. balandžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitikusi su Lenkijos Seimo Maršalka Szymonu Hołownia pabrėžė, kad strateginė abiejų valstybių partnerystė peržengia dvišalių santykių ribas ir įgyja platesnę regioninę reikšmę. O artėjant Lietuvos ir Lenkijos draugystės ir geros kaimynystės sutarties 30-osioms metinėms privalu dar kartą patvirtinti įsipareigojimą siekti bendrų tikslų ir toliau stiprinti strateginę partnerystę. 

„Lietuva ir Lenkija artimiausiu ir vidutinės trukmės laikotarpiu gali prisiimti regiono ateities lyderių vaidmenį. Ypač turint omenyje tai, kad kitais metais Lenkija pirmininkaus Europos Sąjungai, o 2027 m. – Lietuva. Taigi labai svarbu dabar nustatyti aiškius ir plataus užmojo tikslus, kad pasinaudotume vienas po kito einančiais pirmininkavimo laikotarpiais ir pakeistume geopolitinę mūsų regiono trajektoriją“, – Varšuvoje kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovės teigimu, šiuo metu prioritetinis uždavinys yra parama Ukrainai: „Turime padėti, dirbti kartu, įtvirtinti nuostatą, kad teisinga ir tvari regiono taika įmanoma tik laimėjus Ukrainai. O su jos pergale, naryste ES ir NATO ir tikėtinu šių procesų poveikiu Baltarusijai galime iš esmės pakeisti geopolitinę mums artimo regiono ateitį. Šiam tikslui pasiekti pasitarnautų ir aktyvi Liublino trikampio formato veikla visais lygiais, taip pat ir parlamentų pirmininkų.“ 

Pasak Seimo Pirmininkės, dabartiniai geopolitiniai iššūkiai akivaizdžiai rodo, kad būtina gilinti strateginę partnerystę.

„Susitikime kalbėjome apie kokybinį dvišalių santykių plėtros šuolį. Ypač plėtojant transporto ir energetikos jungtis, spartinant ekonominę integraciją, įmonių ir žmonių bendradarbiavimą“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen. 

Jos teigimu, svarbu palaikyti glaudžius ryšius įvairiose srityse, ypač transporto. Ir ne tik todėl, kad buvusių dviejų Abiejų Tautų Respublikos centrus traukiniu norėtume pasiekti greičiau. „Šiandien transporto jungtys reikšmingos karine ir gynybine prasmėmis. Apskritai Rusijos revanšistinės politikos akivaizdoje Lietuvai ir Lenkijai aktualūs karinio suderinamumo ir bendro veikimo klausimai. Mes suinteresuoti stiprinti karinį bendradarbiavimą su Lenkija. Tai taip pat buvo vienas iš mano pokalbio su p. Hołownia klausimų“, – po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje teigė Seimo Pirmininkė.

Šiandien taip pat numatyti susitikimai su Senato Maršalka Małgorzata Kidawa-Błońska ir kitais Lenkijos valdžios atstovais.   

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen 

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (0 5) 209 6030

Mob. +370 698 42 071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-04-10 13:52
   Monika Kutkaitytė