Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos šalių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkai ragina Sakartvelo parlamentą atšaukti prieštaringai vertinamą „Užsienio įtakos skaidrumo įstatymą“

2024 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Šiandien Europos šalių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkai vieningai ragina Sakartvelo vyriausybę ir valdančiąją Sakartvelo svajonės partiją panaikinti įstatymą dėl užsienio įtakos skaidrumo. Priimtas įstatymas yra žalingas Sakartvelui ir jos žmonėms. Įstatymas ne tik prieštarauja įsipareigojimui laikytis Europos vertybių, bet ir gali pakenkti Sakartvelo ir Europos Sąjugos pasitikėjimui.

Europos šalių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkai taip pat ragina gerbti teisę į taikius susirinkimus ir saviraišką bei griežtai smerkia neproporcingą jėgos naudojimą prieš taikius protestuotojus. 

Europos reikalų komitetų pareiškime primenama, kad įstatymas dėl užsienio įtakos skaidrumo yra nesuderinamas su teisiniais įsipareigojimais pagal Europos žmogaus teisių konvenciją ir Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą, kuriuos Sakartvelas yra ratifikavęs.

„Sakartvelas, jo žmonės nuo seno Lietuvai buvo labai artimi. Tokie ir išlieka, nes matome žmonių proeuropietišką nusiteikimą. Deja, valdančiosios daugumos sprendimas vesti Sakartvelą nedemokratiniu keliu, siekiant panaikinti nuomonių įvairovę, žodžio laisvę yra labai nuviliantis. Europos Sąjungos Vadovų Taryba mažiau nei prieš metus suteikdama Sakartvelui Europos Sąjungos narystės perspektyvą vylėsi atitinkamo bendradarbiavimo. Tai, ką šiandieną daro Sakartvelo valdančioji dauguma, pamina tarpusavio pasitikėjimą ir tolina šalį nuo Europos Sąjungos“, – sakė pareiškimo iniciatorė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Komiteto pareiškimas pridedamas.

 

Bendrą pareiškimą pasirašė  Airijos, Austrijos, Čekijos, Estijos, Italijos, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Suomijos ir Vokietijos Europos reikalų komitetų pirmininkai.

 

Parengė

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėjas

Martynas Lukoševičius, tel. (8 5) 239 6864

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-05-27 09:28
   Jolanta Anskaitienė