Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje: siekiame, kad Aljanso valstybės įsisąmonintų, jog be maksimalios paramos Ukrainai, nebus įmanoma tvari taika Europoje

2024 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

is sesijos_NATO PA nuotrauka.jpg
NATO Parlamentinės Asamblėjos nuotrauka

 

Šiandien baigiasi NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesija Sofijoje (Bulgarijos Respublika), kurioje dalyvauja Lietuvos Respublikos Seimo delegacija, atstovaujama Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko Audroniaus Ažubalio ir delegacijos nario Vytauto Bako. 

Pagrindinės diskusijos sesijos metu vyko dėl dviejų deklaracijų – „Kokia bus NATO ateities kartoms po viršūnių susitikimo Vašingtone“ ir „Kartu su Ukraina iki pergalės“. Lietuvos delegacijos pirmininkas A. Ažubalis abiem deklaracijoms teikė pataisas, siekiant naujo naratyvo ir žengiant žingsnį toliau nei buvo pasiekta NATO viršūnių susitikime Vilniuje. 

Pataisa pakviesti Ukrainą įstoti į didžiausią pasaulyje gynybinę sąjungą NATO viršūnių susitikime Vašingtone sukėlė aistringas diskusijas, atskleidusias tebevyraujantį atsargumą santykiuose su Rusija ir neapsisprendimą žengti drąsesnį žingsnį pakviečiant Ukrainą į Šiaurės aljansą. Galiausiai buvo balsuojama dėl pataisos teksto ir, pažymi Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariai, apmaudu pripažinti, kad už politinę valią pakviesti Ukrainą į NATO viršūnių susitikime Vašingtone balsavo tik Lietuvos ir Estijos delegacijų atstovai. 

„Su apgailestavimu reikia konstatuoti, kad didžiosios Vakarų valstybės neturi strateginio matymo, kaip sustabdyti Rusijos karą prieš Ukrainą, imtis ryžtingesnių žingsnių. Juos stabdo baimė. Todėl ir dabartinė parama Ukrainai – karinė ir ekonominė – yra tik palaikomoji. Mūsų uždavinys yra daryti viską, kad didžiosios Aljanso valstybės įsisąmonintų, jog be maksimalios paramos Ukrainai, nebus įmanoma nei laimėti karo, nei turėti tvarios taikos Europoje“, – sako Lietuvos delegacijos vadovas A. Ažubalis. 

is sesijos_NATO PA nuotrauka_ 2.jpg
NATO Parlamentinės Asamblėjos nuotrauka

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Kristina Gražytė

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-05-27 10:15
   Monika Kutkaitytė