Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas pritarė Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pakeitimams

2024 m. liepos 18 d. pranešimas žiniasklaidai  (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas pritarė Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pakeitimams, įtvirtindamas siekį iki 2024 m. pabaigos sukurti civilinio mobilizacinio personalo rezervo (CMPR) sudarymo ir apskaitos sistemą. Priimtomis pataisomis patikslintas teisinis reguliavimas, susijęs su mobilizacinių ir priimančiosios šalies paramos sutarčių sudarymu, praplėsta civilinio mobilizacinio rezervo (CMI) pavaldaus subjekto sąvokos apibrėžtis, siekiant užtikrinti ne tik CMI tiesiogiai, bet ir netiesiogiai kontroliuojamų subjektų įtraukimą į mobilizacijos sistemą. Didinant visuomenės žinojimą apie mobilizaciją, priimančiosios šalies paramą, pilietinį pasipriešinimą, įstatyme reglamentuoti specialūs mokymai:

  • Siekiant suteikti bazinių žinių apie mobilizacijos teisinį režimą, pasirengimą mobilizacijai ir karo padėčiai, mobilizacijos sistemos veikimo ir priimančiosios šalies paramos teikimo principus ir pilietinį pasipriešinimą, į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės, vidaus tarnybos sistemos ir Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai per metus nuo jų priėmimo į pareigas dienos privalės išklausyti mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mokymus, jeigu nėra jų išklausę anksčiau.

 

  • Siekdamos Lietuvos piliečiams suteikti neginkluoto pilietinio pasipriešinimo žinių, mokyti įgytas žinias taikyti praktikoje ir užtikrinti asmenų pasirengimą neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui, krašto apsaugos ministro įgaliotos institucijos organizuoja ir vykdo neginkluoto pilietinio pasipriešinimo mokymus šalies piliečiams.

 

Dalis įstatymo nuostatų įsigalioja 2024 m. rugsėjo 1 d., dalis 2025 m. sausio 1 d. ir 2026 m. sausio 1 d.

Iki 2024 m. rugsėjo 1 d. į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, į pareigas paskirti (priimti) valstybės tarnautojai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, valstybės, vidaus tarnybos sistemos ir Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai mokymus turės išklausyti iki 2025 m. rugsėjo 1 d.

Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-3920(2) pritarė 103, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

 

Parengė 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (0 5)  209 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-07-18 10:42
   Eglė Saulė Trembo