Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Antikorupcijos komisijos pranešimas: korupcijos problema Lietuvoje išlieka aktuali

2024 m. gruodžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Šiandien Antikorupcijos komisija posėdyje susipažino su Lietuvos korupcijos žemėlapiu 2023-2024 m., kurį pristatė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai. Atkreiptas dėmesys, kad nors tyrimo duomenimis Lietuvoje stebima reikšminga pažanga korupcijos prevencijos srityje ir vis rečiau susiduriama su kyšininkavimu, tačiau tiek visuomenės, tiek verslo atstovų nuomone, korupcija vis dar yra didelė problema. Gyventojai mano, kad labiausiai korumpuotos institucijos yra gydymo įstaigos, Seimas, teismai, savivaldybės bei politinės partijos ir politikai. Be to, trečius metus iš eilės prastėja energetikos sektoriaus korumpuotumo vertinimas.

Neramina ir tai, kad išaugo gyventojų dalis, manančių, jog kyšis gali padėti išspręsti problemą. Pagrindinė nurodoma priežastis dėl kurios neduodamas kyšis – nesusiklostė atitinkama situacija. 

Tyrimo duomenys parodė, kad pastaraisiais metais sumažėjo respondentų noras pranešti apie korupciją, nurodant vieną iš dažniausiai pasirinktų priežasčių – „nėra prasmės, nes žmogus už korupcinę veiką nebus nuteistas“. Taip pat ir valstybės tarnautojai nurodo, jog vengia pranešti apie galimas korupcines veikas, nes, jų nuomone, „tie, kurie praneša, nukenčia skaudžiausiai“.

Komisija, išklausiusi informaciją, priėmė sprendimą susipažinti su STT analitinės žvalgybos pažymomis, kuriose atskleidžiamos korupcijos rizikos ir teisėkūros problematika. Taip pat komisija surinks ir vertins informaciją apie politinių organizacijų analitinių centrų, dalyvaujančių sprendimų priėmimo skaidrinimo procesuose, bei įstaigose veikiančių korupcijos prevencijos pareigūnų veiklos efektyvumą ir siektų tikslų pasiekimą.

 

Daugiau informacijos:

Arvydas Anušauskas

Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Tel. (0 5) 209 6878, el. p. A[email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-01-08 14:39
   Rūta Petrukaitė