Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos reikalų komitete pristatytas nacionalinis Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo planas

2025 m. vasario 6 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje išklausyta informacija apie nacionalinį Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo planą (toliau – planas). Planą pristatė Vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič, taip pat – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Aušra Putk ir Priėmimo ir integracijos agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Gediminas Pocius. 

Vidaus reikalų ministras pirmiausia džiaugėsi, kad Europos Komisijos darbotvarkėje, Lietuvos pastangomis, pavyko įtraukti migracijos instrumentalizavimo sąvoką. Taip pat ministras pasakojo apie šešis esminius aspektus iš EK bendrojo Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo plano, kuriuos reikia tinkamai atspindėti ir nacionaliniame plane: efektyvų išorės sienų valdymą; atsparumą krizėms; išorės dimensiją – bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis; paiešką ir gelbėjimą jūroje; solidarumą ir 2016 m. prieglobsčio sistemos reformos teisėkūrinius pasiūlymus. Komiteto nariams buvo pristatyta informacija apie finansinius poreikius pagal tematinius blokus, taip pat institucinius poreikius, bei aptarti ES finansavimo planai. V. Kondratovič pabrėžė valstybėms narėms keliamą tikslą  nacionaliniuose planuose rasti adekvačią pusiausvyrą tarp tarpusavio solidarumo ir atsakomybės.

Komiteto nariams taip pat buvo pristatyta plano rėmuose įsteigta Priėmimo ir integracijos agentūra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kurios steigimo tikslas efektyvi ir lanksti prieglobsčio prašytojų priėmimo sistema, orientuota į veiksmingą migracijos valdymą ir pagarbą žmogaus teisėms ir orumui. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė taip pat kalbėjo apie ministerijos vaidmenį: pirmininkauti Vyriausybės komisijai užsieniečių integracijos įgyvendinimui koordinuoti, koordinuoti užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos koordinatorių savivaldos lygmeniu tinklą, didinti informuotumą apie užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos politikos priemones, migraciją ir tikslinę grupę ir kt. 

Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas Raimondas Šukys pasveikino išsamiai pristatytą planą ir, įvertinęs klausimo aktualumą ir tęstinį plano pobūdį, pasiūlė Komitete ir toliau tęsti klausimo parlamentinę kontrolę. 

Komiteto nariai domėjosi, kokius iššūkius matytų institucijos plano įgyvendinime bei kaip yra pasirengusios spręsti nenumatytus atvejus; kokios yra pastarosios Europos požiūrio į migrantus tendencijos; nevyriausybinių organizacijų dalyvavimo migracijos procesuose aktyvumu ir kt. Taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paprašyta atlikti palyginamąją analizę, kiek Lietuva, lyginant su kitomis ES šalimis, skiria lėšų valstybinės kalbos mokymui Lietuvoje gyvenantiems užsienio šalių piliečiams.

 

2024 m. gegužės 14 d. priimtu naujuoju Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio paktu siekiama išspręsti klausimus, susijusius su ES valstybių narių migracijos politika, kartu užtikrinant, kad Sąjunga išlaikytų tvirtas ir saugias sienas. Nustatomas visaapimantis požiūris į migraciją ir prieglobstį, grindžiamas solidarumu, atsakomybe ir pagarba žmogaus teisėms, siekiant valdyti ir normalizuoti migraciją ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Europos Komisija yra parengusi Bendrą įgyvendinimo planą, taip pat atliko valstybių narių trūkumų analizę, o valstybės narės iki 2024 m. gruodžio 12 d. pasirengė Nacionalinius įgyvendinimo planus.

Iki 2026 m. birželio EK ir valstybės narės turi pasiruošti Pakto įgyvendinimui, t. y. imtis veiksmų, kad nuostatas, kurios yra sutartos ir įtvirtintos Pakto teisės aktuose, būtų galima taikyti praktikoje.

 

 

Daugiau informacijos:

Simona Jankauskaitė 

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Tel. (0 5) 209 6847

   Naujausi pakeitimai - 2025-02-06 15:08
   Rūta Petrukaitė