Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Numatoma vieniems metams pratęsti ribojamąsias priemones dėl karinės agresijos prieš Ukrainą

2025 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas pradėjo svarstyti užsienio reikalų ministro Kęstučio Budrio pristatytus Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama iki 2026 m. gegužės 2 d. pratęsti šiuo metu Rusijos ir Baltarusijos piliečiams taikomas nacionalines sankcijas.

Seimo posėdyje užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį, kad priežastys, dėl kurių buvo priimtas įstatymas, nėra išnykusios. „Nustatytas ribojamųjų priemonių kompleksas vertintinas kaip optimalus ir suderintas. Esamų grėsmių akivaizdoje šios priemonės yra reikalingos ir tikslingos, taikytinos išimtinai reaguojant į esamas grėsmes“, − pažymi projekto rengėjai dokumento aiškinamajame rašte.

Ministras K. Budrys teigė, kad Vyriausybė įstatyme įtvirtintų ribojamųjų priemonių siūlo nekeisti ir palikti tas pačias.

Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymu yra sustabdytas Rusijos ir Baltarusijos piliečių prašymų išduoti Šengeno vizą priėmimas, išskyrus atvejus, kai dėl prašymo išduoti vizą pateikimo Užsienio reikalų ministerija. Taip pat sustabdytas Rusijos piliečių prašymų išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje priėmimas, išskyrus tuos, kurie turi galiojančią Šengeno ar nacionalinę vizą arba leidimą gyventi Lietuvoje, arba kitos Europos Sąjungos valstybės narės išduotą leidimą gyventi.

Rusijos piliečių vykimui per ES išorės sieną į Lietuvos teritoriją taikomas individualus papildomas išsamus patikrinimas dėl jų atvykimo keliamos grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams. Tais atvejais, kai Baltarusijos piliečiai vyksta per ES išorės sieną į Lietuvos teritoriją, papildomai vertinama rizika dėl jų atvykimo keliamos grėsmės bet kurios iš Šengeno valstybių narių viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams ir sprendžiama dėl tolesnio Šengeno sienų kodekse numatyto antros linijos patikrinimo.

Seimas yra uždraudęs į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija. Be to, leidimų gyventi Lietuvoje neturintiems rusams uždrausta Lietuvoje įsigyti nekilnojamojo turto.

Šios ribojamosios priemonės dėl agresijos prieš Ukrainą įvestos nuo 2023 m. gegužės 3 d.

Po pristatymo už šį projektą (Nr. XVP-112) balsavo 91 Seimo narys, prieš – 4, susilaikė 14 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, papildomais – Užsienio reikalų ir Kaimo reikalų komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti balandžio 8 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (0 5)  209 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-03-13 15:42
   Rimas Rudaitis