Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui padidinti bankų pelno mokesčio tarifą

2019 m. gruodžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po svarstymo pritarė Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektui Nr. XIIIP-4164(2).

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad kredito įstaigų apmokestinamasis pelnas, apskaičiuotas iš pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas, leidžiamus ir ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus (išskyrus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų sąnaudų padidintų atskaitymų sumą, apmokestinamųjų pajamų sumažinimo dėl filmo arba jo dalies gamybai neatlygintinai suteiktų lėšų sumą, atskaitomą suteiktos paramos sumą ir praėjusių mokestinių laikotarpių nuostolių, atskaitomų iš mokestinio laikotarpio pajamų, sumą), apmokestinamas taikant 5 procentų papildomo kredito įstaigų pelno mokesčio tarifą. Papildomu kredito įstaigų pelno mokesčiu nebūtų apmokestinama nustatyta tvarka apskaičiuoto pelno dalis, neviršijanti 2 mln. eurų. Šiuo metu bankams yra taikomas 15 proc. pelno mokesčio tarifas.

Projektu siūloma nustatyti platesnę turto perkėlimo apmokestinimo tvarką, taisykles, siekiant užtikrinti, kad įmonių pelnas būtų apmokestinamas ten, kur sukuriama vertė. Numatoma, kad turto iškėlimo, perkėlimo iš Lietuvos atveju būtų sumokamas mokestis nuo Lietuvoje sukurtos turto vertės, taikant tokias pat apmokestinimo taisykles, kaip ir turto pardavimo atvejais, tai yra būtų apmokestinamas iškelto, perkelto turto ekonominės vertės prieaugis.

Svarstomu projektu siūloma nustatyti valstybių mokestinės tvarkos neatitikimų taisykles. Kaip projekto pristatymo Seime metu sakė finansų ministras Vilius Šapoka, „siekiama neutralizuoti skirtingų valstybių taikomų pelno apmokestinimo taisyklių skirtumų poveikį pelno mokesčio bazei, nustatomos taisyklės dvigubo pajamų neapmokestinimo atvejų eliminavimui, kai tas pats mokėjimas vienoje valstybėje atskaitomas iš pajamų, o kitoje neapmokestinamas, arba atskaitomas iš pajamų abiejose valstybėse“.

Projektu taip pat siūloma patikslinti Pelno mokesčio įstatymo nuostatas dėl galimybės vienetui atsiskaityti jo nuolatinių buveinių, kurioms priskirtas pelnas, apmokestinamas ne pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, kitoje valstybėje patirtus mokestinius nuostolius, kai išnaudotos visos galimybės atskaityti nuostolius užsienio valstybėje.

Projektui po svarstymo pritarė 71, prieš balsavo 9, susilaikė 18 Seimo narių.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-12-10 16:23
       Eglė Saulė Trembo