Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui kurti Ateities komitetą

2020 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas, 117 parlamentarų balsavus už, prieš – vienam, susilaikius 4, po svarstymo pritarė siūlymui kurti naują – Ateities – komitetą (Statuto pataisų projektas XIVP-23(2).

„Šitam komitetui tenka tam tikras strateginis uždavinys užtikrinti valstybės strateginių interesų priežiūrą. Neabejoju, kad tokio strateginio lygmens komitetas atlieptų toms šiuolaikinėms tendencijoms, kurias matome kitų valstybių parlamentuose pradedant Suomija, baigiant Didžiąja Britanija ir panašiomis Lordų rūmų iniciatyvomis. Tam tikras Seimo narių grįžimas į dabartizmą per strategines valstybės raidos tendencijas, man atrodo, iš tikrųjų būtų prasmingas kartu užtikrinant ir politinį mūsų šalies valdymą“, – svarstymo Seimo posėdyje metu pritarti projektui kvietė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

 

 

Numatoma, kad šio komiteto nariais, kaip ir Europos reikalų komiteto nariais, galėtų būti kitų komitetų nariai.

Siūloma, kad Ateities komitetas sudaromas pagal proporcinio Seimo frakcijų atstovavimo principą. Frakcijos, siekdamos užtikrinti kiekvieno komiteto atstovavimą, savo atstovus deleguoja paprastai iš komitetų pirmininkų ar jų pavaduotojų, frakcijų seniūnų ar jų pavaduotojų. Konkretus Ateities komiteto narių skaičius ir sudėtis tvirtinami Seimo nutarimu.

Projektu taip pat siūloma nuo17 iki 13 sumažinti maksimalų komitetų narių skaičių (išskyrus Europos reikalų komitetą ir Ateities komitetą).

Šiuo metu galiojančiame Statute reglamentuota, kad komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 7 ir ne daugiau kaip iš 17 (išskyrus Europos reikalų komitetą ir Ateities komitetą) Seimo narių pagal proporcinio frakcijų atstovavimo principą. Konkretus kiekvieno komiteto narių skaičius nustatomas Seimo nutarimu.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2020-12-03 13:45
       Eglė Saulė Trembo