Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas pritarė, kad nepatikimi gamintojai ir tiekėjai Lietuvoje negalėtų dalyvauti elektroninių ryšių rinkoje, ypač diegiant penktos kartos mobilųjį 5G ryšį

2021 m. gegužės 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas posėdžio metu pritarė Elektroninių ryšių įstatymo ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisoms (projektai Nr. XIVP-413(2) ir Nr. XIVP-414(2).*

Įstatymų pakeitimai numato, kad radijo dažniai 5G ryšiui būtų skiriami tik įvertinus, ar šio ryšio tinklams naudojama įranga atitinka nacionalinio saugumo interesus. Anot Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno, principinė nuostata, numatanti, kad radijo dažniai privalo būti naudojami atsižvelgiant į nacionalinio saugumo interesus yra logiška, nes tai valstybės turtas, todėl leisdama operatoriams jais naudotis, valstybė gali nustatyti tam tikras sąlygas.

Įstatymų pataisos sukuria Ryšių reguliavimo tarnybai pareigą kreiptis į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją dėl 5G tinklams naudojamos įrangos įvertinimo, kai skiriami radijo ryšio dažniai, kai keičiami gamintojai ar tiekėjai arba tais atvejais, kai gaunama informacija, kad galimai naudojami nepatikimi gamintojai ar tiekėjai.

Pažymėtina, kad ryšio operatoriai, jau naudojantys šio kriterijaus neatitinkančią aparatūrą ir įrenginius, turėtų juos pasikeisti iki 2025 metų pabaigos.

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymu numatomas kriterijus, kad nacionalinio saugumo interesų neatitinka bet kuris asmuo, gamintojas, tiekėjas, taip pat juos kontroliuojantis asmuo, jei jis registruotas trečiojoje valstybėje, t. y. valstybėje, nepriklausančioje Europos Sąjungai, NATO, Europos laisvosios prekybos asociacijai ir/arba Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai.

L. Kasčiūno teigimu, priimtos įstatymo pataisos padės sumažinti Lietuvos technologinę priklausomybę nuo nepatikimų tiekėjų iš trečiųjų šalių: „Su šiomis įstatymo pataisomis Lietuva žengia į saugesnės technologinės pažangos laikotarpį, kai pagaliau galėsime elektroninių ryšių rinkoje turėti tik patikimus ir saugią įrangą siūlančius tiekėjus bei gamintojus. Pritardamas įstatymo pataisoms, Seimas demonstruoja tvirtą ryžtą plėtoti Lietuvos europinę ir transatlantinę integraciją nacionaliniam saugumui strategiškai svarbiame informacinių technologijų ir telekomunikacijų ūkio sektoriuje“.

 

*Elektroninių ryšių įstatymo Nr. IX-2135 12, 50, 51, 57 ir 71 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 57(1) straipsniu įstatymo projektas (Nr. XIVP-413(2)); priėmimas. Įvyko balsavimas dėl šio įstatymo priėmimo; pritarta  (už 100, prieš 1, susilaikė 6).

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo Nr. IX-1132 19 straipsnio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 13(2) straipsniu įstatymo projektas (Nr. XIVP-414(2)); priėmimas. Įvyko balsavimas dėl šio įstatymo priėmimo; pritarta  (už 100, prieš 1, susilaikė 2).

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuras, tel. (8 5) 239 6770

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-05-25 14:43
       Rimas Rudaitis