Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas atnaujino Nacionalinio saugumo strategiją

2021 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas, atsižvelgdamas į pasikeitusią šalies saugumo situaciją, nusprendė patvirtinti atnaujintą Nacionalinio saugumo strategiją. Priimtu nutarimu atnaujinti nacionalinio saugumo interesai, apimantys gyvybinius ir pirmaeilius interesus, bei apžvelgta saugumo aplinka, įvardijanti rizikos veiksnius, pavojus ir grėsmes nacionaliniam saugumui.

„Mes turime naują dokumentą, kuris remiasi visaapimančiu saugumo modeliu, o jo mintis labai paprasta − saugumas nėra tik Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, ar Vidaus reikalų ministerijų reikalas. Krašto saugumas, nacionalinis saugumas yra visų ministerijų, visų institucijų reikalas, todėl ir krizių valdymas turi būti kuo labiau koordinuotas, kuo labiau tarpusavyje integruotas“, − kalbėjo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Pasak L. Kasčiūno, labai svarbu, kad ši strategija nenugultų į stalčių, ji turi būti gyvas dokumentas. „Tai reiškia, kad kasmet ir mes Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete kviesimės Vyriausybę, Vyriausybės institucijas ir klausime, kaip įgyvendinamos strategijos nuostatos. Žinau, kad tą patį darys ir Valstybės gynimo taryba. Tik paversdami šitą dokumentą gyvu, mes pasieksime ir išsikeltų tikslų“, − tvirtino Seimo komiteto vadovas.

Atnaujintoje Nacionalinio saugumo strategijoje pabrėžiama, kad tarptautinė sistema tampa vis sunkiau prognozuojama dėl pastaraisiais metais išryškėjusių globalių ir regioninių procesų. „Stiprėjant autoritarinių ir demokratinių valstybių priešpriešai, autoritarinės valstybės, visų pirma Rusijos Federacija ir Kinijos Liaudies Respublika, kelia naujus iššūkius Vakarų demokratinėms valstybėms, jų partneriams ir visai euroatlantinei bendrijai. Lietuvos Respublika turi prisitaikyti prie pokyčių pasaulyje ir regione, gebėti veikti mažiau prognozuojamoje aplinkoje, efektyviau bendradarbiauti su sąjungininkais ir partneriais bei didinti valstybės ir visuomenės atsparumą kylančioms grėsmėms“, − rašoma strategijoje.

Siekiant aiškesnės struktūros ir prioritetų nacionalinio saugumo srityje nustatymo, nacionalinio saugumo politikos įgyvendinimo uždaviniai patvirtintame dokumente sugrupuoti į tris ramsčius: valstybės gynyba, valstybės ir piliečių atsparumas ir Lietuvos Respublikos interesus atitinkančios tarptautinės saugumo sistemos.

Atsižvelgiant į saugumo aplinkos pokyčius, atnaujinti ir patikslinti nacionalinio saugumo interesų užtikrinimo prioritetai ir keliami uždaviniai, detaliau aprašytas Nacionalinio saugumo strategijos įgyvendinimas.

Dokumente numatomos priemonės, kuriomis bus siekiama užtikrinti svarbiausių valstybės sektorių atsparumą, sudarantį sąlygas tvariai valstybės raidai bei ekonominiam augimui. Jame taip pat numatomos priemonės monopolijai strateginiuose ūkio sektoriuose mažinti, energetiniam saugumui stiprinti, prekių ir paslaugų eksporto rinkoms diversifikuoti, atsparioms tiekimo grandinėms užtikrinti, didesniam Lietuvos verslo dalyvavimui vertės grandinėse siekti, gynybos ir saugumo pramonei Lietuvoje stiprinti.

Atnaujintos Nacionalinio saugumo strategijos nuostatos leis tinkamai ir visapusiškai stiprinti šalies saugumą pasikeitusioje saugumo situacijoje.

Už naują Nacionalinio saugumo strategiją (projektas Nr. XIVP-1085(2) balsavo 100 Seimo narių, prieš – 7, susilaikė 16 parlamentarų.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2021-12-16 17:09
       Rimas Rudaitis