Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Po svarstymo pritarta atnaujintai Nacionalinei darbotvarkei korupcijos prevencijos klausimais

2022 m. birželio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po svarstymo pritarė Nacionalinei darbotvarkei korupcijos prevencijos klausimais 2022–2033 metams. Šis dokumentas pakeis šiuo metu galiojančią Nacionalinę kovos su korupcija 2015–2025 m. programą ir užtikrins jos tęstinumą.

Kaip pažymima dokumente, naujas ilgalaikis strateginio planavimo dokumentas rengiamas siekiant įgyvendinti esminius pokyčius mažinant korupciją, nuosekliai ir kompleksiškai valstybėje formuoti korupcijai atsparią aplinką. Procesai, susiję su progresu kovojant su korupcija, darantys poveikį visuomenės brandai, ekonomikai, valstybės valdymui ir teisingumui, padės užtikrinti ir nacionalinio saugumo interesus.

Darbotvarkės strateginis tikslas – sukurti korupcijai atsparią aplinką viešajame ir privačiame sektoriuose.

Šio strateginio tikslo numatoma siekti trimis kryptimis: formuoti antikorupcines nuostatas ir plėtoti antikorupcines kompetencijas; siekti tvarių, neteisėtai įtakai atsparių politinių, valdymo, administracinių ir finansinių sprendimų bei kokybiškų viešųjų ir administracinių paslaugų; siekti veiksmingos korupcijos kontrolės ir nešališko, objektyvaus teisingumo vykdymo bei teisės viršenybės užtikrinimo.

Vienas svarbiausių strateginių rodiklių – pasiekti, kad 2033 m. Korupcijos suvokimo indeksas būtų 74 balai.

Kaip pažymi Teisingumo ministerija, 2020 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuvai skirti 60 balų iš 100 galimų ir 35 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 14 vietą tarp ES valstybių.

Darbotvarkei įgyvendinti bus rengiami Vyriausybės tvirtinami ketverių metų darbotvarkės planai, kurie apims konkrečias priemones, lėšas priemonėms įgyvendinti, atsakingas institucijas bei vertinimo rodiklius.

Darbotvarkės projekto rengimo iniciatorius yra Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Už tai numatantį projektą (Nr. XIVP-1260) po svarstymo balsavo 66 Seimo nariai. Tam, kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p.[email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2022-06-16 15:16
       Rimas Rudaitis