Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas patvirtino Viešojo saugumo stiprinimo ir plėtros programą

2023 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas pritarė 2023–2030 metų ilgalaikei valstybinei Viešojo saugumo stiprinimo ir plėtros programai, kuria įgyvendinami Nacionalinio saugumo strategijoje ir nacionaliniame pažangos plane nustatyti viešojo saugumo sričiai priskirti uždaviniai. Priimtame dokumente pateikiama aplinkos analizė, kurioje identifikuojamos šiuo dokumentu spręstinos viešojo saugumo problemos ir jų priežastys – siekiama, kad priimami sprendimai būtų grindžiami duomenų ir informacijos analizės rezultatais.

Programoje nustatomi viešojo saugumo stiprinimo ir plėtros uždavinių įgyvendinimo prioritetai ir kryptys, pažangos priemonės, jų rezultato rodikliai ir numatomos preliminarios pažangos lėšos Programai įgyvendinti.

 

 

„Reaguojant į naujus geopolitinius iššūkius, viešojo saugumo stiprinimas yra privalomas ir turi būti atsižvelgiama į tai, kad kontekstas yra pasikeitęs. Tai yra strategija, kokį norime matyti ir turėti viešąjį saugumą 2030 metais. Pagrindiniai ramsčiai, sudėlioti šioje programoje, yra šie: pirmiausia – Europos Sąjungos išorės sienos apsauga. Ir čia mes kalbame apie tolesnį pasienio infrastruktūros apsaugos stiprinimą, apie aprūpinimo, kad būtų atliepiami esami iššūkiai, gerinimą. Kalbame apie tai, kad turi būti dedamos tolesnės pastangos, kad ES migracijos ir prieglobsčio politika atitiktų pasikeitusius iššūkius ir kontekstą“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Antruoju programos ramsčiu ministrė įvardijo nusikaltimų prevenciją ir kontrolę, pagrindinį dėmesį skiriant nusikaltimų prevencijai, reaguojant ne į pasekmes, o į priežastis: „Taip pat kalbame apie inovacijas ir technologijų prieinamumą viešojo saugumo institucijoms. Kova su finansiniais nusikaltimais taip pat yra labai svarbus prioritetas. Trečias ramstis yra viešojo saugumo institucijos. Tai yra, institucijų parengtis veikti krizių ir hibridinių grėsmių akivaizdoje. Tarnybos patrauklumas ir pareigūnų ugdymo sistemos sukūrimas, taip pat efektyvi priešgaisrinė apsauga.“

Programoje numatyti pokyčiai įgyvendinami priimant realaus laiko duomenimis ir įrodymais grindžiamus sprendimus. Jos valdytoja – Vidaus reikalų ministerija, kuri organizuoja programos įgyvendinimą.

Pagal kompetenciją Programą įgyvendina ne tik Vidaus reikalų ministerija, bet ir Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto, Teisingumo ir Užsienio reikalų, prireikus – kitos ministerijos, Valstybės saugumo departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Generalinė prokuratūra, Vadovybės apsaugos tarnyba, vidaus reikalų, teisingumo ir finansų ministrų valdymo sričių statutinės įstaigos.

Seimo nutarimui „Dėl Viešojo saugumo stiprinimo ir plėtros programos patvirtinimo“ (projektas Nr. XIVP-2663(2) pritarė 70, prieš balsavo 20, susilaikė 34 Seimo nariai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-06-22 12:18
       Eglė Saulė Trembo