Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas po svarstymo pritarė savanoriškos veiklos reglamentavimo tobulinimui

2023 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

 

Seimas po svarstymo pritarė siūlymams, kuriais siekiama stiprinti ir plėtoti savanorišką veiklą Lietuvoje, didinti ilgalaikės savanoriškos veiklos vadybos kokybę ir įstatyme įtvirtinti gerąją savanoriškos veiklos organizavimo praktiką, nustatyti savanoriškos veiklos formas, apibrėžti savanoriškos veiklos veikiančius subjektus – priimančias ir koordinuojančias organizacijas.

„Ilgalaikė savanoriška veikla gali būti organizuojama tik procese dalyvaujant priimančiai organizacijai ir koordinuojančiai organizacijai tam, kad pastaroji keltų sau užduotį padėti savanoriui ir tinkamai išsirinkti priimančią  organizaciją, spręsti veikloje kylančius iššūkius, esant poreikiui surasti kitą priimančią organizaciją vietoj visiško veiklos nutraukimo, jeigu kartais tokia motyvacija savanoriui atsirastų“, – rudens sesijos pradžioje pristatydama naujos redakcijos Savanoriškos veiklos įstatymo projektą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pažymėjusi, kad ilgalaikės savanoriškos veiklos vadybos mechanizmas būtų skirtas gerinti savanoriškos veiklos organizavimą:

Atsižvelgiant į savanoriškos veiklos atlikimo intensyvumą, įstatyme siūloma išskirti ilgalaikę savanorišką veiklą (savanorio veikla pagal savanoriškos veiklos sutartį, sudarytą ne trumpesniam kaip 60 dienų laikotarpiui) ir savanorišką tarnybą (visuma priimančiosios organizacijos organizuojamų, koordinuojančiosios organizacijos koordinuojamų ir savanorio vykdomų savanoriškų veiklų, kurių trukmė – ne mažiau kaip 100 valandų per savanoriškos tarnybos programoje nustatytą laikotarpį). Trumpesnė savanoriška veikla būtų laikoma trumpalaike savanoriška veikla.

Įstatymo projekte siūloma patikslinti savanoriškos veiklos sąvoką, nustatant, kad tai būtų savanorio laisva valia atliekama veikla, užtikrinant savanorio teisę savo valia užsiimti norima savanoriška veikla, o nebūti verčiamam užsiimti savanoriška veikla.

Siekiant atskirti savanoriškos veiklos ir darbo santykius siūloma nustatyti, kad savanoris negali tą pačią dieną, atlikdamas tas pačias funkcijas, dirbti pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu ir savanoriauti toje pačioje priimančiojoje arba koordinuojančiojoje organizacijoje.

„Taip siekiama mažinti riziką, kad darbo santykiai būtų pakeičiami savanorystės principais ir atsirastų tam tikras nelegalus darbas. Prievole, vykdant ilgalaikę savanorišką veiklą, sudaryti savanoriškos veiklos sutartį, kurioje nustatomos visų savanoriškos veiklos šalių konkrečios teisės ir pareigos, siekiama mažinti nesutarimų tarp skirtingų lūkesčių planuojamai veiklai. Taip būtų ir reglamentuota teisė gauti patirtų išlaidų kompensaciją ar avansinį apmokėjimą už patirtas išlaidas atliekant savanorišką veiklą“, – sakė ministrė.

Savanoriškos veiklos įstatymo projektui Nr. XIVP-3014(2) po svarstymo pritarė 114, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 14 Seimo narių.

Šis įstatymas įsigaliotų 2024 m. liepos 1 d. Savanoriškos veiklos sutartys, sudarytos iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, galiotų be pakeitimų iki jų galiojimo pabaigos, tačiau ne ilgiau kaip iki 2027 m. sausio 1 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2023-11-14 13:04
       Eglė Saulė Trembo