Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas uždraudė cukraus ar saldiklių turinčias elektronines cigaretes ir jų pildykles

2023 m. gruodžio 21d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas nusprendė nuo 2024 m. lapkričio 1 d. uždrausti pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje bus cukraus ar saldiklių. Tai numatyta priimtose Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimuose (projektas Nr. XIVP-2791(2). Už naują ribojimą balsavo 98 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

Pasak pataisų rengėjų, tikimasi, kad nauji ribojimai sumažins elektroninių cigarečių ir jų pildyklių patrauklumą, ypač nepilnamečiams ir jauniems asmenims.

Šiuo metu draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų (išskyrus tabako kvapą ir skonį), kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Seimas gruodžio 19 d. taip pat nusprendė nuo 2024 m. lapkričio 1 d. griežčiau užtikrinti draudimą pateikti rinkai elektronines cigaretes ir pildykles, turinčias pridėtinio kvapo ar skonio, išskyrus tabako.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  209 6132, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2023-12-21 16:24
       Rimas Rudaitis