Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymą atsisakyti privalomo slapto balsavimo sprendžiant klausimus dėl Seimo narių mandato panaikinimo

2024 m. kovo 12 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas nusprendė pradėti svarstyti Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti privalomo slapto balsavimo, kai sprendžiamas klausimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo (balsuojama dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu).

Projekto autorius Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma pažymėjo, kad ši iniciatyva kilo po to, kai praėjusios sesijos pabaigoje įvyko slaptas balsavimas dėl įkalinimo bausmę atliekančio Seimo nario mandato panaikinimo – tuomet pritrūko balsų panaikinti mandatą. Pasak J. Razmos, kilo politiniai kaltinimai, kad, „neva, vyko kažkokie užkulisiniai susitarimai, kurie realizuoti slaptame balsavime“. 

„Diskusijose buvo iškeltas prasmingas klausimas – ar visuomenės teisė žinoti, kaip balsuoja jų išrinkti tautos atstovai, nėra svarbesnė negu tam tikras „nepatogumas“ Seimo nariams, kai tenka atvirai balsuoti dėl kolegos mandato panaikinimo. 

Manau, kad einant į tokį svarbų balsavimą, atsakomybė prieš rinkėjus ir jų teisė žinoti yra žymiai svarbesnis faktorius. Todėl manau, kad deramą tautos atstovavimą apkaltos metu kaip tik užtikrintų viešas Seimo narių balsavimas, kuris pašalintų prielaidas laisvą Seimo nario mandatą naudoti asmeniniams ir grupiniams interesams, kandidatą į Seimo narius iškėlusių ar jį rėmusių politinių ir kitų organizacijų ar asmenų interesams“, − sakė pataisų iniciatorius J. Razma.

Už Statuto pataisų projektą Nr. XIVP-3491 po pateikimo balsavo 64, prieš buvo 39, susilaikė 23 Seimo nariai.

Statute taip pat siūloma nustatyti, kad Seimo nariui, kuris Seimo kadencijos metu įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu  pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo ir/ar Konstitucinio Teismo nutarimu pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją bei sulaužęs duotą priesaiką, išeitinė kompensacija neišmokama.

Už Statuto pataisų projektą Nr. XIVP-3441(3) po pateikimo balsavo 98, prieš buvo vienas, susilaikė 18 Seimo nariai.

Pagrindiniu svarstyti šiuos klausimus paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 11 d.

 

Parengė 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  209 6203, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2024-03-12 16:40
       Eglė Saulė Trembo