Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Sveikos gyvensenos komisijos pranešimas: „Ar mokinių fizinio pajėgumo testavimu sukursime ilgalaikį teigiamą poveikį sveikatai vėlesniais gyvenimo metais?“

2019 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos balandžio 24 d. surengtame posėdyje, dalyvaujant  Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto, Krašto apsaugos ministerijų, Visuomenės sveikatos biurų asociacijos atstovams, Lietuvos sporto universiteto mokslininkams, buvo diskutuojama dėl mokinių, besimokančių bendrojo ugdymo mokyklose, fizinio pajėgumo testavimo. Šis klausimas pradėtas analizuoti dar 2015 m., kai  Kūno kultūros ir sporto departamento iniciatyva buvo  sudaryta tarpžinybinė darbo grupė testavimo aprašui parengti. Po ilgų diskusijų parengtas Mokinių, besimokančių pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, fizinio pajėgumo nustatymo tvarkos aprašo projektas, kuris šiuo metu baigiamas derinti su suinteresuotomis institucijomis.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Inga Gerulskienė  pristatė minėtą aprašo projektą, kurio tikslas – kasmet šalies bendrojo ugdymo mokyklose, taikant standartizuotą testų rinkinį,   vykdyti vieningą mokinių fizinio pajėgumo testavimą. Mokinių fizinio pajėgumo rodikliai bus vertinami aprašomuoju būdu (ne pažymiu) ir pateikiamos rekomendacijos ne tik vaikui, bet ir jo  tėvams (globėjams) – kaip stiprinti fizinį pajėgumą, sveikatą. Reguliarus fizinio pajėgumo rodiklių nustatymas ir aptarimas sudarytų sąlygas mokiniams, jų tėvams (globėjams) bei mokytojams  stebėti jo kitimą, imtis būtiniausių veiksmų ir priemonių sveikatai stiprinti. „Geras vaikų fizinis pajėgumas turi teigiamos įtakos sveikatai, taip pat daro ilgalaikį teigiamą poveikį sveikatai vėlesniais gyvenimo etapais“, – atkreipė dėmesį ministerijos atstovė Inga Gerulskienė.

„Be abejo, tai leidžia stebėti  potencialias vaikų sveikatos  rizikas ir atitinkamai modeliuoti visą  fizinio aktyvumo procesą formaliojo bei neformaliojo  ugdymo(si) metu, taip pat tobulinti fizinio ugdymo(si) programas; ypatingai svarbu – panaudoti naujas metodikas fizinio ugdymo pamokų metu“, – sako Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė I. Gerulskienė taip pat informavo, kad Sveikatos apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sutaria, kad 2019–2020 mokslo metais būtų pradėtas fizinio pajėgumo nustatymas, kaip bandomasis projektas, kuris būtų taikomas savanoriškoms mokykloms, o nuo kitų – 2020–2021 mokslo metų – visuotinai. Pagal švietimo sistemoje taikomus principus nurodymais mokytojams bus papildyta testų atlikimo metodika. Fizinio pajėgumo testavimą siūloma atlikti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. I. Gerulskienė akcentavo, kad labai svarbu toliau diskutuoti dėl atsakomybės už fizinio pajėgumo rezultatų suvedimą ir rezultatų analizės pagrindu siekti jų gerėjimo.

Sveikos  gyvensenos komisijos pirmininkas pažymėjo, kad būsima testavimo tvarka turėtų pasitarnauti  ugdant mokinių motyvaciją ir poreikį sveikatinamajam fiziniam aktyvumui visam gyvenimui. 

 

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos informacija

Tel. (8 5) 239 6591

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-04-25 15:09
       Jolanta Anskaitienė