Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas K. Smirnovas: etnografinis sportas galėtų rasti vietą jaunosios kartos ugdymo procese

2019 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 29 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai domėjosi tradicinių etnografinių sporto šakų plėtojimu mūsų šalyje.

 Posėdyje dalyvavę Lietuviškų ristynių, Lietuviškų etnodvikovų, Lietuvos ritinio sporto federacijų ir žaidimo „Kyla“ propaguotojų atstovai pristatė savo veiklas ir plėtojamų sporto šakų realijas bei perspektyvas. Tai senas sporto tradicijas populiarinančios organizacijos, tačiau šios tradicijos ilgainiui buvo pamirštos. Komisijos nariai pritarė, kad etnografinės sporto šakos yra reikšminga mūsų tradicijų dalis, kurią svarbu atgaivinti ir vystyti.

Posėdžio dalyviai kalbėjo apie galimybę supažindinti šalies moksleivius su tradicinėmis etnografinėmis sporto šakomis įtraukiant jas į ugdymo programas.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė pažymėjo apie Europos Sąjungos    „Erasmus+“ programos teikiamas galimybes, kadangi tradicinių sporto šakų ir žaidimų plėtra yra vienas iš šios programos prioritetų. Ji taip pat neatmetė galimybės keičiant bendrojo ugdymo programų turinį įtraukti į jį mokinių supažindinimą su etnografinėmis sporto šakomis.

Komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo nuomone, etnografinis sportas galėtų rasti vietą jaunosios kartos ugdymo procese, todėl čia svarbus šį sportą plėtojančių organizacijų aktyvumas ir bendradarbiavimas su atsakingomis valstybės institucijomis.

Lietuviškų ristynių federacijos prezidentas Tomas Gervė pasidžiaugė, kad lietuviškos ristynės šiais metais buvo pripažintos nematerialiu kultūros paveldu, tačiau tam tikri procesai kelia keblumų vystant šį sportą. Pasak jo, situacija kai Lietuvos tautinių imtynių federacija, organizuodama čempionatus surengia savaip interpretuotų lietuviškų ristynių versijos varžybas, nesilaikant tradicijų, klaidina Lietuvos ir pasaulio imtynių sporto gerbėjus, taip pat plačiąją visuomenę, ir tai neturėtų būti toleruotina.

 

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-05-30 17:02
       Jolanta Anskaitienė