Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Nacionalinės šeimos tarybos pirmininko kandidatūrai

2020 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pritarė Ramunės Jurkuvienės kandidatūrai į Nacionalinės šeimos tarybos pirmininko pareigas. Vadovaujantis Šeimos stiprinimo įstatymo nuostatomis, Tarybos pirmininko kandidatūrą Seimui, Nacionalinės šeimos tarybos siūlymu, teikia Seimo Pirmininkas (Seimo nutarimo projektas Nr. XIIIP-5175).

R. Jurkuvienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė, Kauno miesto savivaldybės Šeimos tarybos pirmininkė, supervizorė, aktyviai dalyvauja nevyriausybinių organizacijų veikloje. Kandidatė turi ilgametę patirtį socialinės politikos formavime – dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudarytose darbo grupėse, tarybose. Platus kandidatės kompetencijų spektras – nuo biomedicininių mokslų iki socialinių – įgalina suvokti sistemines socialinių ir sveikatos mokslų sąsajas, lavinti socialinius gebėjimus.

 

Nacionalinė šeimos taryba – tai Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija, sudaroma ketverių metų kadencijai. Tarybą sudaro 15 narių: penki savivaldybių šeimų tarybų atstovai, trys mokslo ir studijų institucijų atstovai, tyrinėjantys šeimos politikos klausimus, septyni šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovai.

Pagrindiniai Tarybos uždaviniai: skatinti šeimos politiką formuojančių valstybės ir savivaldybių institucijų bendradarbiavimą; palaikyti ryšius su Lietuvos šeimomis, šeimų organizacijomis ir su šeimomis dirbančiomis organizacijomis; analizuoti jų lūkesčius, dalyvauti formuojant šeimos politiką ir nustatant strategines šeimos politikos kryptis bei šeimos stiprinimo prioritetus; teikti Seimui ir Vyriausybei išvadas bei pasiūlymus dėl šeimos politikos įgyvendinimo gerinimo. Taryba, be kitų funkcijų, atliks numatomo teisinio reguliavimo poveikio šeimai vertinimą ir teisės aktuose numatytą teisinio reguliavimo stebėseną; analizuos ir vertins programų ir priemonių, skirtų šeimai palankiai aplinkai kurti, įgyvendinimą; kasmet parengs ir Seimui pateiks pranešimą apie šalies šeimų būklę ir šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo padėtį.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel.(8 5) 239 6822

 

       Naujausi pakeitimai - 2020-09-30 15:57
       Jolanta Anskaitienė