Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Ateities komitetas: strategijų gausa neužtikrina valdysenos modernizavimo

2021 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šios dienos Seimo Ateities komiteto nuotoliniame posėdyje aptariant šalies raidos planavimo projekcijas ir valstybės prioritetus, savo pranešimais pasidalijo valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto  profesorius Vitalis Nakrošis.

Lietuvoje sukurta visaapimanti strateginio valdymo sistema, tačiau abu prelegentai pažymėjo, kad ir po įvykusios strateginio valdymo pertvarkos, įsigaliojusios šių metų pradžioje, vis dar turime per daug strateginių tikslų ir jų planavimo dokumentų. Net ir supaprastinus šią painią sistemą, abejotina, ar pavyks pateisinti visas šalies strateginio valdymo viltis ir visuomenės lūkesčius, nes tam gali sutrukdyti riboti informaciniai ir analitiniai gebėjimai, besitęsianti pandemija ir jos valdymas.

Pranešimo „Ateityje veiksmingas valdymas“ autorius prof. V. Nakrošis konstatavo veiksmingo valdymo poreikį, kuris darysis vis aktualesnis. Lietuvoje ir pasaulyje augantis sisteminių grėsmių skaičius ir didėjanti jų žala visuomenei bei ekonomikai rodo, kad būtina pradėti ne tik mąstyti, bet ir veikti strategiškai.

Aktyvus politinis ir viešojo sektoriaus veikimas gali padėti persiorientuoti į naująją realybę po COVID-19 pandemijos. Tam būtina įgyvendinti Vyriausybės planuojamą viešojo sektoriaus ir valstybės tarnybos pertvarką ir įsteigti atitinkamus kompetencijų centrus. Pristatant strateginio planavimo ir biudžeto formavimo pokyčių vertinimą, akcentuoti tebesitęsiantys sisteminiai trūkumai, kuriuos Valstybės kontrolė nustato savo atliekamuose audituose.

Ateities komitetas toliau tęs ateities valdymo horizontaliuose veiksmų centruose ir analitinių gebėjimų stiprinimo priežiūrą.

 

 Ateities komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6950

El. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-04-30 14:13
       Jolanta Anskaitienė