Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas: darbui su jaunimu reikalingas didesnis dėmesys ir finansavimas

2021 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 26 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija domėjosi darbo su jaunimu šalyje situacija ir aptarė regioninės jaunimo politikos įgyvendinimo rezultatus bei planus.

Nors finansavimas jaunimo politikai šalies savivaldybėse didėja, darbo su jaunimu paslaugų poreikis nėra patenkinamas. „Darbas su jaunimu labai prasmingas, todėl tam reikalingas dar didesnis dėmesys ir finansavimas“, – išklausęs posėdyje pateiktą informaciją, mano komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, jaunų žmonių, kuriems reikalingos darbo su jaunimu paslaugos, yra apie 95 tūkst. Šiuo metu paslaugas gauna tik 5 proc. jaunų žmonių, t. y. paslaugų poreikis yra keturis kartus didesnis.

Netolygus paslaugų, skirtų jauniems žmonėms, pasiskirstymas, kurį nulemia finansavimas, darbuotojų stoka, skirtumai tarp miesto ir kaimo, tarp savivaldybių išlieka vienu svarbiausių darbo su jaunimu sistemos įgyvendinimo iššūkiu. Atviras darbas su jaunimu, mobilus darbas ir darbas gatvėje yra dvi iš keturių veiklos sričių, pagal kurias vertinamas jaunimo politikos savivaldybėse įgyvendinimas.

Posėdyje dalyvavęs Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Jonas Laniauskas informavo, kad bendrai savivaldybių skiriamas finansavimas šioms sritims kasmet didėja.

 Didėjant finansavimui atviriems jaunimo centrams ir erdvėms, didėja ir jaunimo darbuotojų čia skaičius.  Šiuo metu 56 šalies savivaldybėse yra bent po vieną atvirą jaunimo centrą ar erdvę. Šių centrų ir erdvių lankytojų skaičius siekia apie 24 tūkst. jaunuolių per metus, kurių beveik 7 tūkst. praėjusiais metais buvo nuolatiniai lankytojai. Be to, Lietuvoje veikia 23 mobilaus darbo ir darbo gatvėje su jaunimu komandos, kurios pernai pasiekė 1986 jaunus žmonės 81 šalies vietovėje. Planuojama, kad šiais metais tokių komandų skaičius didės, ir jos dirbs 137 vietovėse.  

Vertinant jaunimo politikos įgyvendinimą regionuose ir teikiant rekomendacijas savivaldybėms, atsižvelgiama į jų veiklą jaunimo savanoriškos veiklos plėtroje ir jaunimo įgalinimo bei dalyvavimo skatinimą. Jaunimo savanoriška veikla nuolat plečiasi, didėja finansavimas jos skatinimui. Pasak J. Laniausko, šiuo metu šalyje veikia 500 organizacijų, kuriose jauni žmonės gali savanoriauti. Numatoma, kad šiais metais tokių organizacijų skaičius dar didės.

Jaunimo įgalinimas ir dalyvavimas iš esmės yra susijęs su jaunimo organizacijų palaikymu ir į jauną žmogų nukreiptomis veiklomis. Departamento direktorius informavo, kad praeitais metais savivaldybės skyrė apie 657 tūkst. eurų jaunimo iniciatyvų ir projektų skatinimui. Šioje srityje numatoma stiprinti darbą su mažiau galimybių turinčiu jaunimu, plėsti jaunimo verslumą ir profesinį orientavimą, didinti jaunų žmonių užimtumą vasaros metu.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-05-27 10:26
       Jolanta Anskaitienė