Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

EPTA sveikina Seimo Ateities komitetą tapus asocijuotu tinklo nariu

2021 m. lapkričio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Lapkričio 8 d. vykusiame nuotoliniame EPTA (The European Parliamentary Technology Assessment) tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta  Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komiteto asocijuotai narystei šiame informacijos ir mainų tinkle, atsakingame už mokslinių ir technologinių vertinimų atlikimą nacionaliniams parlamentams ir Europos Parlamentui.

„Seimo Ateities komitetui svarbus abipusiai naudingas bendradarbiavimas su EPTA. Asocijuota narystė yra didelis Lietuvos žingsnis siekiant gilinti bendradarbiavimą su EPTA prieš tampant visateise nare. Nuodugnus mokslo ir technologijų vertinimo įtraukimas įstatymų leidėjams padėtų kurti ir stiprinti mokslo ir politikos ekosistemą Lietuvoje“, – kalbėjo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata, pažymėdamas, kad Ateities komitetas jau dabar yra vertinamas kaip stiprus ir lygiavertis partneris kuriant Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“, akcentuojant valstybės ateities modeliavimo svarbą ir raidos trajektorijų analizę.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti naujus narius mūsų organizacijoje (kartu priimtas ir Ispanijos mokslo ir technologijų fondas FECYT). Tikimės su jais konstruktyviai dirbti“, – sakė dr. Reinhardas Griunvaldas (Reinhard Grünwald).

Narystė EPTA įgauna vis didesnę reikšmę, kadangi technologijų plėtra ir technologijų politikos sprendimai vis dažniau vyksta ne tik Europos, bet ir tarptautiniame kontekste. Todėl narystė EPTA reiškia patekimą į pasaulinę patariamųjų institucijų, ekspertų, mokslinių tyrimų ir praktikos bendruomenę. Viena iš EPTA tarybos posėdžio organizatorių dr. Sofi fon Balen (Sophie van Baalen) pažymėjo: ,,COVID-19 išmoktos pamokos pabrėžė demokratinio ir įrodymais pagrįsto politikos sprendimų priėmimo svarbą ir iššūkius, siekiant tvaresnio mokslo, verslo ir politikos ryšio, kai piliečiai aktyviai įsitraukia ir betarpiškai dalyvauja demokratiniuose procesuose“.

EPTA taryboje buvo prisiminta ir vasarą netikėtai mirusi Rathenau instituto direktorė dr. Melani Peters (Melanie Peters), kuri pirmoji pakvietė Ateities komitetą įstoti į EPTA šeimą.

Posėdyje kiekviena šalis narė pristatė savo ataskaitą apie vykdomą institucinę plėtrą ir esamus pokyčius, kaip įžangą į šiandien, lapkričio 9 d, vyksiančią EPTA konferenciją, kurios pagrindinė tema – EPTA ataskaita už 2021 m. ,,Technologijų vertinimas ir sprendimų priėmimas esant moksliniam neapibrėžtumui – COVID-19 pandemijos pamokos“. Tarybos posėdyje taip pat buvo aptarti organizaciniai klausimai ir išrinkta valstybė, kuri pirmininkaus EPTA 2022 m. Ja tapo Vokietijos Federacinė Respublika – jai atstovaujantis Bundestago technologijų vertinimo biuras.

Ateities komitetas, kaip asocijuotas EPTA narys, turės teisę paskirti atstovus dalyvauti ir pasisakyti EPTA tarybos posėdžiuose, direktorių susitikimuose ir konferencijose. Asocijuotam nariui suteikiama galimybė dalyvauti įvairiose EPTA programose ar tyrimuose, kuriuos galima laisvai pasirinkti, įvertinus finansinį projekto aspektą ir šalies stiprybes bei potencialą.

 

Daugiau informacijos:

Raimundas Lopata

Ateities komiteto pirmininkas

El. p. [email protected]

 

Parengė

Miglė Kadonova

Ateities komiteto biuro patarėja

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6894

       Naujausi pakeitimai - 2021-11-09 11:28
       Jolanta Anskaitienė