Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimas pradeda prioritetų pagal Europos Komisijos 2022 m. darbo programą nustatymo procesą

2021 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 10 d. Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius bendrame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų posėdyje pristatė 2022 m. EK darbo programą, kurią vykdydama EK toliau sieks, kad Europa sėkmingai atremtų COVID-19 pandemijos iššūkius, o po pandemijos taptų ekologiškesnė, teisingesnė, atsparesnė ir labiau skaitmeninė.

EK darbo programos pristatymas yra vienas iš Seimo prioritetų nustatymo etapų pagal EK darbo programą. EK 2022 m. darbo programa toliau bus svarstoma Seimo komitetuose – komitetai, vadovaudamiesi Seimo statutu, per mėnesį turės išskirti svarbiausius klausimus pagal savo veiklos kryptis, taip įsipareigodami aktyviai dalyvauti rengiant atitinkamas Lietuvos Respublikos pozicijas.

Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai specializuotų komitetų išvadų pagrindu patvirtins Seimo prioritetus pagal 2022 m. EK darbo programą. Seimo prioritetai, siekiant konstruktyvaus darbo aktualiausiais Lietuvai klausimais, bus išsiųsti Vyriausybei ir Europos Sąjungos (ES) institucijoms.

Pristatydamas 2022 m. EK darbo programą, V. Sinkevičius atkreipė dėmesį į, jo manymu,  aktualiausias EK planuojamas iniciatyvas, tarp kurių – Europos Sąjungos lyderystės pasaulyje stiprinimas: „ES turi tapti atsparesnė geopolitiniams iššūkiams. <...> Iki šių metų pabaigos bus pateiktas naujas ES ir NATO bendras pareiškimas ir EK sieks paspartinti Europos gynybos sąjungos kūrimo darbus“. EK narys taip pat informavo, kad vykdant pasaulinę energetikos pertvarką ir švarinant vandenynus, numatoma pateikti Tarptautinio vandenynų valdymo veiksmų planą.

 Pasak EK nario, tęsiant Europos žaliojo kurso iniciatyvas, bus ir toliau siekiama, kad iki 2050 m. Europa taptų pirmuoju pasaulyje neutralaus poveikio klimatui žemynu. Daug dėmesio EK darbotvarkėje skiriama skaitmeniniams įgūdžiams mokyklose ir aukštojo mokslo įstaigose. Taip pat bus imtasi tolesnių veiksmų įgyvendinant Europos socialinių teisių ramstį ir jo veiksmų planą, kuriamos kokybiškos darbo vietos, sudaromos sąžiningos darbo sąlygos. Pagal naują EK iniciatyvą ALMA (angl. Aim, Learn, Master, Achieve – siekti, mokytis, išmokti, pasiekti), palankių sąlygų neturintis ir nedirbantis bei nesimokantis Europos jaunimas galės gauti reikalingą socialinę paramą, kad profesinės patirties galėtų įgyti užsienyje.

V. Sinkevičiaus teigimu, EK taip pat imsis papildomų veiksmų, kad apsaugotų žiniasklaidos laisvę ir pliuralizmą pateikdama Europos žiniasklaidos laisvės aktą, toliau gins teisinės valstybės principą. Lietuvos deleguotas EK narys pristatė, kokių veiksmų imsis EK, kad 2022 m. darbo programoje iškeltos idėjos virstų apčiuopiama nauda Europos gyventojams, ir kreipėsi į Lietuvos visuomenę: „kviečiu aktyviai prisijungti prie įsibėgėjusios Konferencijos dėl Europos ateities diskusijų ir kartu didinti Europos demokratijos gyvybingumą“.

Posėdyje dalyvavę Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų nariai daugiausiai dėmesio skyrė fizinio barjero Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje finansavimo temai. Seimo nariai kėlė klausimus dėl politinio EK požiūrio į stipresnę išorinės rytinės ES sienos apsaugą ir planų EK darbotvarkėje toliau svarstyti priemones finansuoti techniškai efektyvaus fizinio barjero statybą pasienyje su Baltarusija. Parlamentarai taip pat diskutavo automobilių taršos mokesčio taikymo ES valstybėse narėse ir Baltijos jūros švarinimo klausimais.

          EK kasmet priima savo darbo programą. Joje nustato pagrindines iniciatyvas, kurias ketina įgyvendinti per ateinančius metus. Iš darbo programos visuomenė ir teisėkūros institucijos sužino apie EK politinius įsipareigojimus pristatyti naujas iniciatyvas, atšaukti dar svarstomus pasiūlymus ir peržiūrėti galiojančius ES teisės aktus. Ši programa neapima nuolatinės Komisijos veiklos, kurią ji vykdo atlikdama savo, kaip Sutarčių sergėtojos, pareigas ir užtikrindama galiojančių teisės aktų ar kasmet reguliariai priimamų savo iniciatyvų įgyvendinimą.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (8 5) 239 6847

 

 

 

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-11-11 15:15
       Jolanta Anskaitienė