Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

LXVII COSAC: Lietuva pabrėžia būtinybę nutraukti priklausomybę nuo Rusijos energijos išteklių

2022 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Kovo 3–5 dienomis Seimo Europos reikalų komitetas pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, komiteto pirmininko pavaduotojas Aurelijus Veryga, komiteto nariai Domas Griškevičius ir Matas Maldeikis dalyvauja Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) LXVII plenariniame posėdyje.

Kovo 4 d. toliau vykstančio posėdžio sesijose diskutuota apie Europos atsigavimą ir išėjimą iš krizės, klimato kaitą ir perėjimą prie švarios energetikos.

Komiteto narys M. Maldeikis sveikino pirmininkaujančią Prancūziją, siekiančią ambicingų tikslų įgyvendinat ekonomikos atsigavimo ir atsparumo tikslus, siekiant tvaraus ES ekonomikos atsigavimo. Lietuvai ypač svarbi aktyvi Prancūzijos pozicija Lietuvai ir visai bendrai Europos rinkai susiduriant su Kinijos spaudimu. „Mūsų šalių ekonomikai atsigaunant, atėjo laikas pagalvoti apie koordinuotą augimą skatinančią ekonominę politiką ir todėl svarbu, kad dabar turime ekonomikos valdysenos sistemos peržiūrą. Ilgalaikis fiskalinis tvarumas turėtų būti pagrindinis fiskalinių taisyklių peržiūros tikslas, tačiau tvarumo turime siekti tokiu būdu, kuris būtų palankus ekonomikos augimui. Turime neapsiriboti tik trumpojo laikotarpio priemonėmis ir imtis ilgojo laikotarpio priemonių skatinant pasiūlą, kelti investicijų lygį, palengvinti darbo rinkos transformacijas, orientuotas į žaliąją ir skaitmeninę ekonomiką, tuo pat metu užkertant kelią nedarbo įsitvirtinimui. Žanas Monė yra sakęs, kad Europa gims krizėse, ir bus šių krizių sprendimų visuma. Parodėme, kad krizės metu Europos Sąjunga sugeba būti vieninga ir pajėgi imtis skubių ir veiksmingų veiksmų“, – kalbėjo politikas.

 

 

Komiteto narys D. Griškevičius pasisakė, kad Rusijos agresija ir jos sukeltas karas sukrėtė Vakarų pasaulį, kuris reagavo greitai, ryžtingai ir solidariai. „Bet ar to gana? Ne. Europa vis dar per daug priklausoma nuo Rusijos dujų ir naftos. Nebūkime naivūs – priklausomybės nuo jų atsikratymas kainuos ir palies kiekvieną, tačiau mes privalome tai padaryti kuo greičiau bei pereiti prie žaliojo kurso. Gelbėsime ne tik sveikesnę planetą, savo laisvę ir vakarų vertybes, bet kartu stabdysime karo mašinos finansavimą“, – akcentavo politikas. Jis taip pat pabrėžė būtinybę paspartinti Baltijos valstybių elektros energijos tinklų sinchronizavimą su žemyninės Europos tinklais. „Europa ir Lietuva turi remtis patikimais energijos šaltiniais. Privalome energetinėje izoliacijoje nepalikti Ukrainos ir prisidėti prie jos elektros tinklo įjungimo į Europą. Vakarų pasaulis, ir ne tik jis, privalo išlaikyti solidarumą, tačiau neapsiriboti priimtais sprendimais dėl sankcijų“, – ragino Lietuvos atstovas.

 

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs) – Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų ir Europos Parlamento narių konferencija. Tai kas šešis mėnesius vykstantis forumas, kuris gali priimti bet kokį pasiūlymą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai. Ši konferencija skatina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir geriausia praktika.

 

Prancūzija pirmininkauja ES Tarybai 2022 m. sausio 1 d. –  birželio 30 d.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

       Naujausi pakeitimai - 2022-03-05 11:27
       Nerijus Vėta