Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Jaunimo ir sporto reikalų komisija aiškinosi fizinio aktyvumo ir sporto specialistų rengimo padėtį šalyje

2022 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Kovo 16 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija svarstė klausimą dėl fizinio aktyvumo ir sporto specialistų rengimo padėties Lietuvoje. Komisijos nariai pabrėžė, kad kokybiškas kvalifikuotų sporto specialistų rengimas yra itin svarbus, tačiau būtina įvertinti realų jų poreikį. 

 Posėdyje diskutuota apie tai, ar tikslingas žmogiškųjų ir finansinių resursų skaidymas keliems fizinio aktyvumo ir sporto specialistus rengiantiems universitetams.

Tokį klausimą kėlė posėdyje dalyvavusi Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė Diana Rėklaitienė, paaiškėjus, kad Vytauto Didžiojo universitete (VDU) patvirtintos vykdyti naujos studijų programos – sporto  krypties bakalauro studijų programa Sporto studijos ir ugdymo krypties magistro studijų programa Fizinis ugdymas ir sportas.

LSU  atstovų nuomone, tokių pačių studijų krypčių programų steigimas viename mieste skirtinguose universitetuose yra žmogiškųjų, finansinių ir kitų resursų potencialo skaidymas, nesveikos konkurencijos skatinimas, dalį lėšų panaudojant rinkodariniams tikslams, o ne veiklos kokybei tobulinti. Tai, kaip teigiama komisijos gautame LSU rašte, niekaip neprisideda siekiant Vyriausybės programoje deklaruojamų tikslų – mokslinio potencialo stiprinimo, išteklių telkimo ir  konkuravimo tarptautiniame lygmenyje.

„Studijų procesas aiškiai reglamentuotas ir ekspertai vertina, ar įstaiga yra pasiruošusi vykdyti atitinkamas studijas, todėl nėra pagrindo abejoti VDU pajėgumu“, – posėdyje kalbėjo VDU studijų prorektorė Simona Pilkienė. VDU Švietimo akademijjos klanclerio pavaduotojas prof. Algirdas Raslanas pažymėjo, kad parengta ir akredituota nauja VDU Sporto studijos studijų programa prisidės prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siekių ir uždavinių įgyvendinimo siekiant kvalifikuotų sporto specialistų rengimo ir pritraukimo, tačiau sporto mokslui turėtų būti numatyti papildomi asignavimai.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. Asta Šarkauskienė akcentavo tai, kad tos pačios studijų programos vykdomos ne vienoje aukštojoje mokykloje. Kaip pavyzdį ji pateikė Kineziterapijos studijas, kurios yra daugelyje kolegijų ir ne viename universitete. Jos manymu, apribojus studijų programų įgyvendinimą ir jas vykdant tik viename mieste, viename universitete nukentėtų kiti šalies regionai, todėl taip elgtis nėra tikslinga.

Komisijos nariai domėjosi fizinio aktyvumo ir sporto specialistų poreikiu, kurio tiksliai pasakyti negalėjo nė vienas posėdžio dalyvis. Šiuo metu jaučiamas sporto specialistų trūkumas regionuose, tačiau besirenkančių tokią specialybę skaičius nėra didelis. 

 „Klausimas aktualus, atsakymų šiuo metu neturime,  todėl, manau, kad prie diskusijos šia tema dar sugrįšime“, – posėdžio pabaigoje kalbėjo komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

       Naujausi pakeitimai - 2022-03-17 11:04
       Jolanta Anskaitienė