Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Generalinė prokuratūra: kriminalinės žvalgybos veikla vykdoma efektyviai

2022 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija gegužės 11 d. posėdyje aptarė Generalinės prokuratūros pateiktus statistinius duomenis apie kriminalinės žvalgybos subjektų 2021 m. vykdytus sankcionuotus kriminalinės žvalgybos veiksmus, nemažai dėmesio skyrė kriminalinės žvalgybos tyrimų rezultatams, aiškinosi jų dinamiką ir priežastis, domėjosi informacijos apie asmens privatų gyvenimą sunaikinimo procesais ir kt. Komisija taip pat analizavo naujus iššūkius kriminalinei žvalgybai, ar esamas teisinis reguliavimas užtikrina pakankamą ir efektyvią kriminalinės žvalgybos įstatymo vykdymo kontrolę.

Generalinės prokuratūros Komisijai pateiktais duomenimis, nuo 2017 m. iki 2020 m. nuosekliai mažėjo stebimų asmenų ir jų naudojamų įrenginių,  informacijai perduoti elektroninėmis komunikavimo priemonėmis, skaičius. Tačiau 2021 m. šis skaičius padidėjo. Padidėjimas aiškinamas tuo, kad 2020 m. paskelbus karantiną, buvo varžomas asmenų mobilumas, todėl tikrintinos informacijos apimtys apie galimai daromas nusikalstamas veikas tais metais buvo mažesnės. Be to, 2021 m. net penkis kartus išaugusi neteisėta migracija iš Baltarusijos lėmė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba atliko daugiau ir didesnės apimties kriminalinės žvalgybos tyrimų. Daugiau ir didesnės apimties kriminalinės žvalgybos tyrimų atliko ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, o tai taip pat turėjo įtakos rodiklių didėjimui.

Kalbant apie kriminalinės žvalgybos tyrimus, Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ir Generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas paaiškino, kad „...atlikus kriminalinės žvalgybos veiksmus, 2021 m. pradėta 518 ikiteisminių tyrimų (11,2 proc. daugiau nei 2020 m.) ir 371 kriminalinės žvalgybos tyrimas (6,5 proc. mažiau nei 2020 nu). Pradėtų kriminalinės žvalgybos tyrimų ir atlikus kriminalinės žvalgybos veiksmus pradėtų ikiteisminių tyrimų santykio pokytis rodo, kad kriminalinės žvalgybos veikla vykdoma efektyviai.“. Šiuos teiginius patvirtina faktas, kad kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų vertinimu, problemų, susijusių su kriminalinės žvalgybos veiksmų sankcionavimu prokuratūroje ir teisme, nebuvo.

Atkreiptinas dėmesys, kad Generalinės prokuratūros vadovybė aktyviai dalyvavo Seimo valdybos 2021 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. SV-S-70 sudarytos darbo grupės Kriminalinės žvalgybos įstatymo nuostatoms tobulinti veikloje. Buvo parengtas ir pateiktas Seimo valdybai Kriminalinės žvalgybos įstatymo pakeitimo projektas. Nauju reglamentavimu siekiama sustiprinti žmogaus teisių apsaugą ir kriminalinės žvalgybos institucijų vidaus ir išorės kontrolę.

 

Daugiau informacijos:

Komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis, tel. (8 5) 239 6636

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėjas

Alfredas Veleckis, tel. (8 5) 239 6816, el. p. [email protected].

       Naujausi pakeitimai - 2022-05-18 08:41
       Jolanta Anskaitienė