Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pranešimas: „Seimo Pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas: jokia tauta nenori, kad jos teritorinis vientisumas būtų pažeistas“

2022 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Spalio 26 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas kartu su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Stasiu Šedbaru susitiko su Armėnijos Konstitucinio Teismo pirmininku Armanu Dilanjanu, teisėju Arturu Vagharšjanu, pirmininko padėjėju Armenaku Minasjantsu, Armėnijos ambasadoriumi Hovhanesu Igitjanu. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjai Vytautas Mizaras ir Giedrė Lastauskienė, kiti Konstitucinio Teismo atstovai.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

Sveikindamas atvykusius svečius Seimo Pirmininko pavaduotojas J. Sabatauskas pažymėjo, kad Armėnija yra svarbi partnerė Lietuvai, kuri pirmoji pripažino Armėnijos nepriklausomybę 1991 m. Buvo pažymėta, kad Lietuva remia visas pastangas apsaugoti Armėnijos suverenitetą ir demokratinį pasirinkimą. Seimo Pirmininko pavaduotojas atkreipė dėmesį, kad yra labai svarbu, kad Armėnija tęstų demokratinių reformų įgyvendinimą ir sveikino Armėnijos vyriausybės įsipareigojimą įgyvendinti reformas teisėsaugos srityje, taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad  Lietuva gali pasiūlyti savo ekspertizę šioje srityje.

Seimo Pirmininko pavaduotojas J. Sabatauskas, kalbėdamas apie karą Ukrainoje, pažymėjo: jokia tauta nenori, kad jos teritorinis vientisumas būtų pažeistas. Vadinamieji „referendumai“ Rusijos dalinai kontroliuojamuose regionuose yra nelegalūs, o jų rezultatai negali būti pripažinti. Pastarosios atakos Kyjive ir kituose Rusijos miestuose, civilinės, energetinės infrastruktūros naikinimas – tai dar vienas karo nusikaltimas. Atsakingieji už šiuos nusikaltimus turi būti patraukti atsakomybėn prieš tarptautinį teismą. Buvo pažymėta, kad Lietuva palaiko Specialaus Tribunolo steigimą, siekiant tirti Rusijos agresijos nusikaltimą, ir džiaugiasi, kad pastarajame JT Generalinės Asamblėjos balsavime absoliuti dauguma šalių pasmerkė Rusijos veiksmus.

Armėnijos Konstitucinio Teismo pirmininkas Armanas Dilanjanas, dėkodamas už priėmimą, pažymėjo, kad Armėnija pasisako prieš smurtą ir jėgos naudojimą, o Armėnijos žmonės, patys patyrę karo baisumus, žino, ką karas reiškia paprastam žmogui. Armėnijos Konstitucinio Teismo pirmininkas taip pat pasidžiaugė itin svarbiomis Lietuvai sukaktimis, t. y. moderniosios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-mečiu ir 1922 m. Lietuvos valstybės Konstitucijos šimtmečiu, ir pažymėjo, kad renginiai ir vizitai, vykstantys minėtų sukakčių proga šių dienų kontekste yra ypač svarbūs demokratijos ir taikos sklaidai. 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

Susitikimo dalyviai nemažai diskutavo apie Lietuvos ir Armėnijos Konstitucinių Teismų veiklos specifiką. Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S. Šedbaras domėjosi svečių Armėnijos Konstitucinio Teismo įgaliojimų apimties ypatumais ir teisėjų skyrimo tvarka, kuri keitėsi 2015 m. pakeitus tuo metu buvusį teisinį reguliavimą ir šiuo metu yra priartėjusi prie europinio modelio. Taip pat buvo aptarti klausimai, susiję su Lietuvos ir Armėnijos Konstitucijų pataisų priėmimo tvarkų ypatumais bei dvigubos pilietybės klausimai.

Susitikimo metu buvo aptartas keitimasis patirtimi konstitucinės priežiūros, demokratijos vystymosi ir teisinės valstybės srityse, būsimi vizitai, o taip pat tolesnė Lietuvos ir Armėnijos Konstitucinių Teismų santykių plėtra. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro patarėja

Rita Varanauskienė, tel. (8 5) 239 6748

       Naujausi pakeitimai - 2022-10-26 16:36
       Monika Kutkaitytė