Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Kultūros komiteto pranešimas: „Aptarti veiksmingi būdai kovoti su neteisėta veikla internete“

2023 m. birželio 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Kultūros komitetas birželio 21 d. posėdyje išklausė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktą informaciją apie autorių teisių apsaugos skaitmeninėje erdvėje įgyvendinimo iššūkius.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas įgalioja Komisiją ginti autorių teises ir gretutines teises skaitmeninėje aplinkoje, sukuriat veiksmingą autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo mechanizmą. Išklausyta informacija apie taikomas priemones ir pasiektus rezultatus, bendradarbiavimą su Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija bei kitomis suinteresuotomis institucijomis viešinant ir platinant autorių teises pažeidžiančių interneto svetainių sąrašus.

Komisijos duomenimis, pradėjus vykdyti Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme numatytas funkcijas užblokuota daugiau nei 400 pirminių piratinių interneto svetainių ir jų kopijų. Aktyviai veikiama didinant galutinių naudotojų informuotumą apie teisėtą pasiūlą, legalių interneto svetainių lankomumą. Komisija užtikrina, kad tais atvejais, kai interneto svetainė blokuojama pagal draudimą, prie jos prisijungti bandantys naudotojai informuojami apie šaltinius, kuriuose turinys gali būti prieinamas teisėtai. Ši Lietuvoje taikoma praktika kaip sektinas pavyzdys nurodoma 2023 m. gegužės 4 d. Europos Komisijos priimtose rekomendacijose dėl kovos su sporto ir kitų renginių tiesioginės transliacijos piratavimu internete. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos interneto svetainėje sukurtas puslapis „Neteisėtos veiklos vykdytojai“, informuojantis besijungiančius vartotojus apie asmenų, neteisėtai vykdančių programų platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veiklą.

Intelektinės nuosavybės apsaugos centro „INAC“ vadovas Vytas Simanavičius posėdyje pristatė galimus kovos su sporto ir kitų renginių tiesioginės transliacijos piratavimu internete metodus. Institucijų bendradarbiavimas šioje srityje yra labai svarbus ir duoda gerų rezultatų kovojant su organizuota piratavimo veikla, taip pat skatina kūrybą ir prisideda užtikrinant tinkamą atlygį kūrėjams ir teisėtą naudojimąsi autorių kūriniais.

EUIPO tyrimas parodė, kad 43 proc. europiečių per pastaruosius 12 mėnesių mokėjo už prieigą prie internetinio turinio iš teisinės tarnybos. Tik 14 proc. prisipažino per tą patį laikotarpį naudoję nelegalius šaltinius. Iš šios grupės šeši iš 10 piliečių (60 proc.) taip pat pirko turinį iš legalių šaltinių, tyrimas atskleidė, kad tik iš nelegalių šaltinių turinį vartoja nedaugelis europiečių. Tinklalapių blokavimas padeda pagerinti situaciją, tačiau nepašalina pirato kaip rinkos dalyvio iš rinkos, o gaunamos pajamos ir nebaudžiamumas neskatina nutraukti nelegalaus verslo. Interneto vartotojai taip pat naudojasi vis tobulėjančiomis naujausiomis technologijomis, kad galėtų surasti jiems reikalingą nelegalų turinį. Kaip veiksminga priemonė kovoti su neteisėta veikla internete išskirta edukacija, kuriai, Seimo Kultūros komiteto nuomone, turi būti skiriamas reikšmingas suinteresuotų institucijų ir žiniasklaidos dėmesys.

 

Kultūros komiteto 2023 m. birželio 21 d. posėdžio įrašą galima peržiūrėti ČIA.

 

 

Daugiau informacijos:

Aušra Pocienė

Kultūros komiteto biuras

Tel. (8 5)  239 6984, el. p. [email protected]

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-06-23 11:23
       Monika Kutkaitytė