Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Teisės ir teisėtvarkos komitetas: kova su „narkobizniu“ yra prioritetinis policijos uždavinys

2023 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai

 

Lapkričio 13 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui (TTK) išvažiuojamajame posėdyje Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo  pristatyta esama kriminogeninė  padėtis Lietuvoje. Buvo pateikta informacija apie nusikalstamų veikų statistinius pokyčius, įvykusius per pastaruosius 10 metų, apžvelgtas policijos darbas su organizuotu nusikalstamumu ir įvardyti įtakos veiksniai tokiam nusikalstamumui plisti. Pasidžiaugta ir sėkmės istorijomis kartu su užsienio kolegomis užkardant tarptautines nusikaltėlių grupes, susijusias su narkotikų kontrabanda.

Policijos pareigūnai akcentavo tam tikrų sunkių nusikaltimų dominavimą, tarp kurių išskirtos vykdomos nusikalstamos veikos, orientuotos į didžiausią pelną: neteisėta narkotikų apyvarta, organizuoti sisteminiai turtiniai nusikaltimai, cigarečių kontrabanda ir kitos.

Atsakingų institucijų atstovai atsakė į Komiteto narių klausimus ir akcentavo, kad kova su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis laikoma prioritetiniu policijos uždaviniu, ypač, kai pastaruoju metu suaktyvėjo jų platinimas tarp jaunimo ir nepilnamečių.

Svarstyta ir apie galimus elektroninių cigarečių administracinius draudimus, taip pat galimą naują reglamentavimą, susijusį su jų apyvarta ir įsigijimu, kadangi pastaruoju metu daroma regima žala nepilnamečių sveikatai, yra atvejų, kai labai jauno amžiaus vaikai patenka į ligoninės reanimaciją. Pabrėžta, kad šios problemos sprendimui nepakanka policijos pastangų, turėtų būti suaktyvintas moksleivių švietimas.

Seimo nariai taip pat uždavė klausimus apie numatomą reformą dėl galimų Lietuvos policijos struktūros pokyčių, kurie susiję su Seime Vyriausybės pateiktais Policijos įstatymo pakeitimais (Nr. XIVP-2957) ir jo lydimaisiais įstatymų projektais (Nr. XIVP-2958, Nr. XIVP-2971).

Pažymėtina, kad TTK nariams abejonių kelia reforma dėl numatomo policijos padalinių centralizavimo, t. y. policijos veiklos organizavimo mažinant teritorinius padalinius iki 5 apygardų.

Komiteto nariai pabrėžė, kad ir toliau planuoja vykdyti aptartų klausimų parlamentinę kontrolę vykdami į kitus policijos komisariatus, kartu su policijos pareigūnais giliau paanalizuoti ir aptarti problemas, susijusias su A kategorijos įvykiais, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio skyrimu ir praktikoje iškilusias jo taikymo problemas, nes 2024 m. sausio 1 d. sukaks pusė metų nuo šio labai svarbaus teisinio instrumento įsigaliojimo (2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas Nr.XIV-934).

Posėdyje dalyvavo: policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, generalinio komisaro pavaduotojas Marius Draudvila, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Renaldas Žekonis, vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

 

Parengė Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro patarėjos

Jurgita Janušauskienė, tel. (8 5) 209 6578

Dalia Latvelienė, tel. (8 5) 209 6767

 

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-11-14 16:14
       Jolanta Anskaitienė