Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Ateities komiteto pranešimas: „Ateities forume – ekspertų diskusija apie teisėkūros procesą“

2024 m. balandžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

        

Balandžio 24 d. 17 val. Seimo Ateities komitetas kartu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriumi organizuoja neformalaus Ateities forumo „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ diskusiją „Kaip stabdysime teisėkūros malūnus?“.

Kaip pažymi renginio organizatoriai, viena didžiausių Lietuvos viešojo valdymo silpnybių yra vadinamoji „teisėkūros infliacija“ – pernelyg lengvai priimami ir pernelyg dažnai keičiami teisės aktai. Perteklinis reguliavimas ir karštligiškos teisėkūros procedūros eikvoja viešojo valdymo institucijų resursus, didina administracinę naštą verslo subjektams ir savivaldos institucijoms, slopina viešojo valdymo subjektų iniciatyvą, mažina piliečių pasitikėjimą valstybe. Dar 2018 m. Valstybės kontrolė konstatavo, kad naujų teisės aktų arba jų pakeitimų Lietuvoje priimama keletą kartų daugiau negu kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse, išskirtinis Lietuvos bruožas – itin didelis parlamentinių teisėkūros iniciatyvų skaičius ir labai mažas jų rezultatyvumas. 2020–2024 m. teisėkūros apžvalga rodo, kad šios tendencijos mažai keičiasi.

Tiek Europos Sąjunga, tiek atskiros pažangios valstybės turi nemažai instrumentų užtikrinti teisinės sistemos stabilumą ir teisėkūros proceso kokybę. Vienas jų – gerai subalansuota teisinio reguliavimo poveikio vertinimo sistema, apimanti tiek numatomo teisinio reguliavimo vertinimus, tiek jau veikiančio reguliavimo tinkamumo patikras, tiek kodifikavimą bei kitus administracinės naštos mažinimo žingsnius. Parlamentų veikloje daugiau dėmesio skiriama ne įstatymų keitimams, bet problemų svarstymui ir galimų sprendimų paieškai. Kodėl šie gerai žinomi instrumentai neveikia Lietuvoje? Kaip mūsų šalies viešąjį valdymą padaryti lankstesnį ir strategiškesnį, kaip nuo perteklinio reguliavimo ir kontrolės pereiti prie įrodymais, bendradarbiavimu, iniciatyva ir pasitikėjimu grįstos valdysenos?

Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis dalinsis: Seimo kontrolierė, Seimo kontrolierių įstaigos vadovė dr. Erika Leonaitė, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Tyrimų skyriaus vedėjas dr. Alvidas Lukošaitis,Seimo narys Matas Maldeikis, Europos Komisijos Reglamentavimo patikros valdybos generalinis direktorius Rytis Martikonis, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, VDU Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, Ministro Pirmininko patarėjas strateginio planavimo, viešojo administravimo, reformų ir pokyčių valdymo klausimais Darius Žeruolis.

Diskusiją moderuos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovas prof. Lauras Bielinis.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos: 

Ateities komiteto biuro patarėjas 

Giedrius Viliūnas

Tel. (0 5) 209 6950, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2024-04-22 12:40
       Monika Kutkaitytė