Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Seimas nenoriai imasi J. Sabatausko siūlymo mažinti Seimo narių algas už posėdžių praleidimą“

2019 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Po vakar paskelbto Konstitucinio teismo nutarimo dėl prieštaraujančios Konstitucijai Seimo statuto nuostatos, kad praleidusiam daugiau nei pusę Seimo plenarinių posėdžių Seimo nariui neišmokamas trečdalis jo atlyginimo susidarė situacija, kad dabar posėdžių nelankančiam parlamentarui netaikomos jokios sankcijos.

Seimui buvo pateiktas socialdemokrato Juliaus Sabatausko siūlymas už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą posėdį – plenarinį, komiteto, komisijos bei kitus – Seimo nariui atlyginimą sumažinti 5 procentais.

Seimo narys J. Sabatauskas teikdamas Seimo statuto pataisas nagrinėjo kitų šalių patirtį šiuo klausimu.

„Ji įvairi. Pavyzdžiui Čekijoje, jeigu parlamentaras praleidžia bent 2 posėdžių dienas per mėnesį atlyginimas mažinamas perpus, jeigu be priežasties praleidžiamos 4 posėdžių dienos ar daugiau – atlyginimas nemokamas iš viso. Slovakijoje už 2–3 praleistas dienas perpus mažinamas atlyginimas, už 4 ir daugiau praleistų dienų – nemokamas. Latvijoje parlamentarams už kiekvieną neatėjimą į posėdį nurėžiama 20 proc. atlyginimo, tiesa, atskaičiavus visas baudas, ten nedrausmingajam vis dėlto paliekama minimali alga,“ – teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratas sako, kad Konstitucinis Teismas pasisako, kad posėdžių nelankymas Seimo nariams neturėtų likti konstituciškai nepateisinama privilegija. Todėl J. Sabatauskas mano dar šios kadencijos Seimas galėtų pradėti svarstyti jo pataisas. 5 proc., jo manymu, galėtų būti atskaičiuojami ne tik nuo algos, bet ir nuo parlamentinės veiklos išlaidų sumos.

„Jeigu yra priežastis – pavyzdžiui, liga, artimo žmogaus laidotuvės, vaiko gimimas – Seimo narys turėtų gauti Seimo valdybos leidimą nedalyvauti posėdžiuose. Dabar dalies Seimo narių nedalyvavimas posėdžiuose tiesiog trikdo Seimo darbą. Jeigu būtų priimtos pataisos, nustatytos procedūros, manau, Seimo posėdžių salė tikrai būtų pilnesnė,“ – spaudos konferencijoje sakė J. Sabatauska.

Balsavime iš 141 Seimo nario dalyvavo 79. Balsuodami 29 iš jų pasisakė už šį projektą, 5 – prieš, o 45 susilaikė, todėl jam pritarta nebuvo. Projektas grąžintas tobulinti Teisės ir teisėtvarkos komitetui ir bus dar kartą svarstomas ateityje.

 

Daugiau informacijos:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p.  [email protected]

Mob. 8 600 07099

       Naujausi pakeitimai - 2019-03-22 10:09
       Rūta Mensonaitė