Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo LSDD frakcijos seniūno A. Palionio pranešimas: padėkime savivaldybėms – biudžeto pajamų netektis dėl centrinės valdžios sprendimų dalinkime kitokia proporcija

2019 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis įregistravo Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo pataisą, kuria iš Gyventojų pajamų (GPM) mokesčio surinktų pajamų netekčių naštą didesne dalimi prisiimtų valstybės biudžetas, o ne savivaldybių biudžetai.

„Kartu su „valstiečių-žaliųjų“ frakcijos nariu Valiumi Ąžuolu siūlome pajamų netekčių atveju nustatyti teisingesnę proporciją, kaip tą naštą turėtų pasidalinti centrinė valdžia ir savivaldybės. Jei parlamentarai pritartų, valstybės biudžetui tektų 70 proc. GPM netekčių naštos, o savivaldybių biudžetams – 30 proc., vietoje dabar nustatytų 50 proc. ir 50 proc.“, – sako LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

Iki 2018 m. galiojo nuostata, kad Seimui ar Vyriausybei priėmus sprendimus, didinančius savivaldybių biudžetų išlaidas ar mažinančius savivaldybių biudžetų pajamas, tokie pokyčiai kompensuojami atitinkamai padidinant savivaldybėms tenkančią GPM dalį.

Nuo 2018 m. ši nuostata panaikinta. Buvo priimtas sprendimas, kad išlaidų pokyčiai bei savivaldybių pajamų iš turto mokesčių mažinimas ir toliau 100 proc. kompensuojami, tačiau GPM pajamų sumažinimas kompensuojamas tik iš dalies. Buvo suvienodintos visų savivaldybių ir valstybės biudžeto netektys. Toks sprendimas argumentuotas tuo, kad mažinant GPM įplaukas mažėja ne tik savivaldybių, bet ir valstybės biudžeto pajamos.

„Esu įsitikinęs, kad svarbu atskirti, dėl kieno sprendimų mažėja pajamos iš GPM – jei dėl centrinės valdžios sprendimų, tai ir pajamų netekčių naštą didžiąja dalimi turėtų prisiimti valstybės biudžetas. GPM netekčių dalinimasis per pusę yra neproporcingai didelė našta savivaldybių biudžetams, nes visų savivaldybių biudžetų bendras dydis gerokai mažesnis už valstybės biudžeto dydį“, – sako Seimo narys A. Palionis.

„Dažnai savivaldybių biudžetams tenka visa nuostolių našta, nors būtent valstybė, o ne savivaldybės, turi didesnes galimybes subalansuoti biudžetą kitais būdais (kitų mokestinių pajamų didinimas, skolinimasis ir pan.). Jei norime motyvuoti savivaldybes auginti pajamas ir stiprinti finansinį savarankiškumą, privalome tam sudaryti galimybę“, – teigia  LSDD frakcijos seniūnas.

 

Seimo LSDD frakcijos atstovė spaudai

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Mob. 8 650 48 830

 

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2019-04-25 12:37
       Jolanta Anskaitienė