Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Liberalų sąjūdžio frakcija stebisi opozicijos pareiškimais: ragina įsiklausyti, bet jaunimo Seime matyti nenori

2021 m. birželio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Šiandien parlamente svarstomas Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pateiktas konstitucinių pataisų projektas, kuriuo siūloma Konstitucijoje nustatytą 25 metų amžiaus ribą, norint tapti Seimo nariu, sumažinti iki 21 metų. Svarstymo stadijoje dalis opozicijos atstovų šiam siūlymui išreiškė nepritarimą. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad tokiu elgesiu opozicija parodo savo veidmainiškumą.

       „Opozicija nėra nuosekli. Iš vienos pusės, nuolat kartoja, kad valdančioji koalicija jų negirdi ir ignoruoja, tačiau, kai ateina laikas veiksmais įrodyti savo kalbas, patys stabdo platesnio atstovavimo iniciatyvas. Vis girdime priekaištą valdantiesiems, jog „reikia kalbėti su visais“. Mes, liberalai, sakom, kad reikia ne tik kalbėti, bet ir įgalinti veikti. Šiuo atveju – atverti duris jaunimui ateiti į Seimą“, – sakė E. Gentvilas.

       Kaip teigiama įstatymo projekte, nacionalinis parlamentas, siekdamas užtikrinti tinkamą visų demografinių grupių atstovavimą, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu jaunimas iki 25 metų savo tiesioginio atstovo Lietuvos Respublikos Seime neturi. Europos Sąjungoje Lietuva yra numačiusi vieną aukščiausių amžiaus barjerų patekti į nacionalinį parlamentą – 25 metus. Tokią aukštą kartelę taiko tik Italija, Kipras ir Graikija.

       „Situacija yra daugiau nei keista – žmogus gali atstovauti Lietuvai Europos Sąjungos institucijose, bet negali spręsti nacionalinio lygio klausimų. Šios pataisos sudarytų galimybę jaunimui anksčiau įsijungti į politinius procesus ir sprendimų priėmimą“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.

       Pasak A. Bagdono, iš amžiaus cenzo mažinimui nepritariančių politikų pasigirsta būgštavimai, kad Seimą užplūs jaunimas be patirties. Tačiau, anot politiko, savivaldybių rinkimai rodo visai kitą situaciją, o aktyvus jaunimas nori įsitraukti į politiką – su kiekvienais rinkimais balsuoti ateina vis didesnė dalis jaunimo.

       „Po savivaldybių rinkimų reformos iš maždaug 1500 išrinktų tarybų narių tik du buvo aštuoniolikamečiai. Taigi, rinkimų amžiaus cenzo sumažinimas dar nereiškia, kad priėmus Konstitucijos pakeitimą Seimą užplūs trečiakursiai, nes pirmiausia kiekvienas kandidatas turi užsitarnauti rinkėjų palaikymą. Tačiau žmogus jau nuo 21 metų galės kaupti politinę patirtį, susipažinti su rinkimų procesu ne tik nešiodamas vyresnių kolegų skrajutes, bet ir pats aktyviai dalyvaudamas“, – sakė A. Bagdonas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas

Nepriklausomybės akto signataras

Tel. +3706 984 2794, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2021-06-29 15:40
       Valdas Sinkevičius