Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Seime pritarta liberalų siūlymui mažinti amžiaus kartelę iki 21-erių, kandidatuojant į Seimą“

2021 m. rugsėjo 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas pritarė Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikiamai Konstitucijos pataisai, į Seimą leisti kandidatuoti 21-erių sulaukusiems asmenims. Iki šiol Seimo nariais gali būti renkami sulaukę 25-erių. Konstitucijos pataisą palaikė 95 parlamentarai.

Seimo Pirmininkės teigimu, kandidatavimo amžiaus cenzo mažinimas yra pats tiesiausias ir paprasčiausias būdas parodyti jaunimui pasitikėjimą jais. Pasak V. Čmilytės-Nielsen, jauni Lietuvos žmonės niekuo nesiskiria nuo daugelio Europos Sąjungos valstybių jaunų žmonių, kur kandidatavimo į parlamentus amžius dažniausiai svyruoja tarp 18 ir 21 metų.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas džiaugiasi, kad Seime užteko politinės valios palaikyti Konstitucijos keitimą. Jo teigimu, jaunimas nebėra mūsų ateitis, jaunimas yra mūsų dabartis, todėl tokios Konstitucijos pataisos buvo būtinos, o suvienodinta amžiaus kartelė kandidatams į Seimą ir Europos Parlamentą yra racionalus sprendimas.

„Situacija iki šiol buvo daugiau nei keista – žmogus gali atstovauti Lietuvai Europos Sąjungos institucijose ir Parlamente, bet negali spręsti nacionalinio lygio klausimų“, – sakė politikas A. Bagdonas.

Jis pridūrė, kad Konstitucijos pataisa buvo būtina tam, jog jauni žmonės galėtų kuo ankščiau įsitraukti į politinį gyvenimą. „Kad jauni žmonės galėtų ne tik skrajutes nešioti vyresniems savo kolegoms rinkimų laikotarpiu, bet ir patys dalyvauti rinkimuose ir sulaukti vienokio ar kitokio gyventojų palaikymo. Mano nuomone, mes turime tikėti ir pasitikėti jaunimu ir tokią galimybę jiems suteikti“, – kalbėjo parlamentas.

Be kita ko, jis pridūrė, kad šis Konstitucijos punkto keitimas labiau atspindės ir žmogaus teisių problemas. A. Bagdono teigimu, dabar Seime nėra pakankamai politikų, kurie atstovautų jauniems žmonėms, o jaunimo kriterijų atitinkančių Seimo narių šioje kadencijoje tėra vos keletas, būtent todėl jaunimui svarbios temos šiuo metu parlamente negauna pakankamai dėmesio.

Lietuvos liberalaus jaunimo Tarptautinių ir politinių reikalų koordinatorius Umbertas Masis (Umberto Masi) kalbėjo, kad Konstitucijos pataisa reikalinga siekiant didesnio ir platesnio jaunimo įsitraukimo į politiką.

„Šita Konstitucijos pataisa yra, be abejonės, labai svarbi, nes mes matome, kad jaunimo įsitraukimas į politiką nėra toks, kokį mes norėtume matyti. Mes, Lietuvos liberalus jaunimas, esame įsitikinę, kad būtent įgalinant jaunus žmones nuo 21-erių dalyvauti politiniuose procesuose, tai yra kandidatuoti į Seimą, leis ne tik siūlyti savo mintis, taip atsiras platesnis temų spektras Seime“, – kalbėjo U. Masis. 

Konstitucijos pakeitimui reikalingi du balsavimai Seime, antrasis balsavimas planuojamas po dviejų mėnesių.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Bagdonas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Ekonomikos komiteto narys

Mob. 8 600 22 021, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2021-09-23 13:00
       Monika Kutkaitytė