Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Kelionių verslo atstovai pasigenda valstybės paramos ir turizmo gaivinimo strategijos“

2021 m. rugsėjo 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Pandemijos pasekmes išgyvenantys Lietuvos smulkiojo ir vidutinio turizmo verslo atstovai teigia pasigendantys valstybės pagalbos ir šio sektoriaus gaivinimo strategijos. Pasak jų, šalyje sprendžiamos tik stambaus turizmo verslo atstovų problemos, o mažesnieji nėra išklausomi.

Seime surengtoje spaudos konferencijoje Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Mogenienė kalbėjo, kad blogėjant pandeminei situacijai Lietuvoje, būtina atkreipti dėmesį į smulkesniųjų turizmo organizatorių padėtį, tartis ir pateikti siūlymus Vyriausybei dėl pagalbos šio sektoriaus verslui.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

„Viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo šakų, be abejonės, yra turizmas. Ir nors prasidėjus COVID-19 pandemijai valstybė kūrė nemažai priemonių, skirtų padėti turizmo verslui, ypač sudėtinga situacija buvo smulkiojo ir vidutinio turizmo sektoriuose. Todėl valstybė turi jau dabar numatyti galimas paramos priemones, kurios pasiektų ir smulkiuosius šios rinkos dalyvius. Mūsų frakcija pasiruošusi tarpininkauti ir padėti ieškant pagalbos priemonių“, – teigė Seimo narė L. Mogenienė.

Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentas, kelionių agentūros „Prekybos namų RA kelionių agentūra“ vadovas Armandas Burba citavo premjerę Ingridą Šimonytę, kurios teigimu, užtikrinant visuomenės sveikatą turizmo verslas buvo „paaukotas“, ir supranta, kad jis bankrutuos.

Jis pažymėjo, kad smulkusis ir vidutinis turizmo verslas gyvena nežinomybėje, iki šiol neturime turizmo gelbėjimo ir vystymo strategijos. „Lietuvoje šių metų pirmąjį pusmetį atvykstamojo turizmo srautas sumažėjo 30 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020-aisiais. Paramos pasigenda kelionių agentūros, atvykstamojo ir vietinio turizmo organizatoriai, gidai. Kai kuriems turizmo verslams ši žiema gali būti paskutinė“, – sako A. Burba.

Asociacijos atstovo teigimu, Lietuvoje didžioji paramos dalis atiteko stambiam turizmo verslui. Todėl dabar būtina numatyti paramos priemones smulkiajam ir vidutiniam turizmo verslui, parengti ir įgyvendinti turizmo atgaivinimo ir vystymo strategiją, taip pat Turizmo įstatymo ir jį lydinčių teisės aktų pataisas, siekiant sumažinti prielaidas korupcijai, mokesčių slėpimui ir konkurencijos ribojimui. Be to, siūloma įsteigti Turizmo departamentą, likviduojant nacionalinę turizmo agentūrą „Keliauk Lietuvoje“ ir perimant Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos funkcijas, o turizmo sektorių paskelbti Lietuvos prioritetine ūkio šaka.

„Nesant turizmo atgaivinimo strategijos, Lietuva pralaimės tarptautinėje konkurencinėje kovoje ir praras ekonomikos šaką, kuri generavo apie 5 proc. šalies BVP. Europos Komisija rekomenduoja skirti paramą smulkiajam ir vidutiniam verslui. To nedarant, turizmo sektoriaus atkūrimas valstybės biudžetui kainuos daug daugiau nei jo išsaugojimas“, – pabrėžė A. Burba.

Lietuvos kelionių verslo asociacijos viceprezidentė, kelionių agentūros „Amberturas“ vadovė Jurgita Kaušinytė kolegai antrino, kad daugeliui turizmo sektoriaus atstovų jau dabar kyla nerimas, kaip reikės „išgyventi“ iki pavasario.

„Nėra tikslaus plano, kas bus, jei vėl bus sustabdytas turizmo verslas, proteguojamos stambios turizmo įmonės, o mažieji „aukojami“, – kalbėjo J. Kaušinytė.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Domas Griškevičius teigė, kad šiandien labiausiai pasigendama kalbėjimosi, sprendžiant smulkiojo ir vidutinio verslo problemas.

„Norime atkreipti ir Vyriausybės dėmesį, kad reikia sėstis prie derybų stalo, kalbėtis ir ieškoti galimos pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui. Kalbėjimasis turi vykti su Finansų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijomis, atsakingomis už pagalbos priemonių teikimą. Šis turizmo sektorius labai priklauso nuo sezoniškumo, todėl negalime pamiršti smulkiųjų verslų, veikiančių mūsų šalyje ir kuriančių tikrai didelę pridėtinę vertę “, – sakė Seimo narys D. Griškevičius.

Turizmo sektorius apima kelionių organizatorius, agentūras, gidus, apgyvendinimo įstaigas ir kitus turistinių paslaugų teikėjus. Iki pandemijos turizmo versle dirbo apie 55 tūkstančiai darbuotojų, 70 proc. jo sudaro smulkusis ir vidutinis verslas.

 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (ryšiams su visuomene)

Kęstutis Butvydas

El. p. [email protected], mob. 8 612 22 573

       Naujausi pakeitimai - 2021-09-28 13:50
       Monika Kutkaitytė