Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Grigeo“ grubiai pasveikino UNESCO Pasaulio paveldo metus“

2020 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Po visų skandalingų aplinkos taršos įvykių Lietuvos nacionalinės UNESCO (angl. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) komisijos sekretoriatas viešu laišku kreipėsi į visas įmanomas aukščiausias institucijas, pradedant Prezidentūra, baigiant ministerijomis, Aplinkos apsaugos departamentu ir Seimo Kultūros komitetu.

Kuršių nerija pasižymi išskirtinių kultūros ir gamtos savybių gausa ir yra išlaikiusi savo kultūrinę ir visuomeninę svarbą, istorines funkcijas ir savitus darnios žemės bei vandens akvatorijos panaudojimo būdus, susijusius su Kuršių mariomis, su mūsų tautos Baltijos keliu, su švaria tuometine gamta.

Įvykiai, kurie po truputį nyksta iš mūsų akiračio, lyg niekur nieko negali palikti mūsų abejingais kitiems galimiems taršos Kuršių nerijos gamtai nusikaltimams. Mes visi turime ir privalome nepalikti šio klausimo nuošalyje ir užmarštyje – tai mūsų visos Lietuvos reikalas. Visi važiuojame, keliaujame po Kuršių Neriją iš visų šešiasdešimties savivaldybių pasigrožėti išskirtiniu Lietuvos lobiu.

Reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai pasaulio vertybėms yra grindžiami Pasaulio paveldo kultūros ir Gamtos paveldo 4-ojo straipsnio nuostatomis – užtikrinti jos teritorijoje esančio kultūros ir Gamtos paveldo apsaugą, išsaugojimą, perdavimą ateities kartoms. Tad būtina imtis atsakingų veiksmų ir nešti atsakomybę už padarytą žalą Kuršių marioms, Lietuvos žmonėms ir tarptautinei bendruomenei.

Likimo ironija, bet šiemet Lietuvoje yra švenčiami UNESCO Pasaulio paveldo metai. Šie metai išryškino, kokią dalį nekompetentingų biurokratų iš Aplinkos apsaugos departamento, kurie pro pirštus dėl „kažko“ praėjo ir nepastebėjo tiksinčios bombos, turi Lietuva. Lietuvos gyventojai po tokių šiurkščių taršos pažeidimų Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje ir kituose miestuose jau mažai pasitiki politikais, biurokratais.

Ir kur čia šuo pakastas? Ar tik ne mūsų surūdijusiose nuo anų laikų užsilikusiose sistemose, kuomet valdo pinigai, postai, o visa kita kaip nors eis ir praeis, su teismais – susitars. Esu nusivylęs prokuratūros darbu – kiek Lietuva turėjo garsių bylų, o kur jos dabar? Lyg niekur nieko skandalai užglaistyti, o paprastam žmogui, deja, teismai retai kada buvo parankūs. Atleiskite, jei per stipriai pasakyta, bet bėgantys beveik trisdešimti nepriklausomybės metai man kelia vis dar daug abejonių dėl pagarbos valstybės piliečiui.

Kiekvienas, kuris padarė šimtatūkstantines, milijonines aferas, turi būti už jas ir atsakingas. „Grigeo“ – ne išimtis. Klaipėdos prokuratūra praėjusį mėnesį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas atliekas į Kuršių marias. Tikėkimės, kad šis tyrimas nebus toks, kaip tie, kurie jau nutraukti dėl suėjusio senaties termino. Kviečiu visuomenę nenuleisti rankų, dalyvauti ir stebėti procesus. Tik taip galime bendromis jėgomis kovoti su korumpuotais žmonėmis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2020-02-13 15:48
       Monika Kutkaitytė