Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo narės Aušrinės Armonaitės pranešimas: parlamentarė prašo Prezidentą vetuoti 200 eurų išmoką

2020 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą prašydama vetuoti praėjusią savaitę Seime priimtą vienkartinės išmokos įstatymo projektą, kuris Vyriausybei leistų rugpjūčio mėnesį išmokėti po 200 eurų pensinio amžiaus žmonėms.

„Tai yra rinkimams, o ne krizei spręsti skirta išmoka, kuria „valstiečiai“ bando nusipirkti vyresnio amžiaus rinkėjų palankumą prieš Seimo rinkimus. Lietuvoje pensijos tikrai nepaprastai mažos, ir reikia jas nuosekliai kelti, o ne iš sraigtasparnio barstyti vienkartinius pinigus“, – kalbėjo A. Armonaitė.

A. Armonaitė taip pat pabrėžė, kad visas beveik milijardo eurų išmokų paketas Seime buvo svarstomas neįvertinus jo poveikio biudžetui, nematant, kaip atrodo valstybės skola ir kokie įsipareigojimai mokesčių mokėtojų laukia ateityje.

„Turime suprasti, kad nemokamų pietų nebūna. Kažkas tą milijardą išmokų vėliau turės sumokėti. Gali būti – kad tai bus tie patys žmonės, kurie dabar buvo pamaloninti išmokomis. Lietuva pasiskolino 4 mlrd. eurų, tačiau sprendimų priėmėjai Seime iki šiol nemato, kokią įtaką ši skola ir mokamos išmokos turės šalies ekonomikai ir biudžetui“, – teigė A. Armonaitė.

„Vyriausybės pasirinktas ekonomikos skatinimo planas turi daug „helicopter money“ strategijos bruožų, kai pabarstoma pinigų visiems, tačiau Europos Centrinio Banko vadovė Kristina Lagard (Christine Lagarde) kritiškai vertina tokią strategiją, nes nėra aišku, kokį realų poveikį ekonomikai ji gali turėti. Akivaizdu, kad tai trumpojo laikotarpio žaidimas, kurį Lietuvoje ypač skatina artėjantys rinkimai. Dabar svarbiausia Lietuvai yra padėti darbdaviams išlaikyti darbo vietas, kad žmonės turėtų darbo ir nuolatinių pajamų. Tai yra perspektyviau už bet kokias išmokas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

 

Daugiau informacijos:

Aušrinė Armonaitė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Laisvės partijos pirmininkė

Mob. 8 621 12 548

El. p. [email protected]              

       Naujausi pakeitimai - 2020-05-14 08:26
       Monika Kutkaitytė