Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

42-ojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje: „Lietuvai perėmus pirmininkavimą iš Estijos ir toliau bus siekiama bendradarbiauti didinant regiono saugumą ir atsparumą“

2023 m. lapkričio 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 23–24 dienomis Taline vykstančioje 42-ojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje ir 29-ojoje Baltijos Taryboje valstybių narių parlamentarai aptaria Estijos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai rezultatus, diskutuoja apie būdus, kaip suvienyti jėgas, kad regionas taptų atsparesnis ekonomikos ir energetikos rinkos spaudimui, kalba apie veiksmingą ir nuoseklią regiono civilinę gynybą, glaudžiai konsultuojantis ir koordinuojant Baltijos valstybių veiksmus.

Aptariant geopolitinę regiono situaciją pabrėžta, kad Rusija išlieka didžiausia ir tiesioginė grėsmė euroatlantiniam saugumui ir normoms bei principams, kurie sudaro taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos pagrindą, ir jai tenka visa atsakomybė už agresijos karą prieš Ukrainą, kuris smarkiai pakenkė euroatlantiniam ir pasaulio saugumui ir už kurį ji turi būti patraukta visiškon atsakomybėn. Baltijos Asamblėjos sesijos dalyviai sutaria, kad Rusijos agresijai Ukrainoje turi būti duotas teisinis atsakas tarptautiniu lygmeniu: civilių gyventojų grobimas, sulaikymas, kankinimas, nežmoniškas ir žeminantis elgesys arba baudimas, seksualinis smurtas ir masinės žudynės negali būti ir nebus toleruojami ir pamiršti, o Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdyti nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai, žmogaus teisių pažeidimai – dokumentuojami, ir šių nusikaltimų vykdytojai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Baltijos valstybės išlieka tvirtai apsisprendusios ir pasiryžusios remti Ukrainą iki pergalės.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas atkreipia dėmesį, kad Lietuva perima pirmininkavimą Baltijos Asamblėjai, kol Europa toliau susiduria su niokojančiu karu Ukrainoje. „Siekiant taikos ir saugumo regione, itin svarbus tvirtas, vieningas ir nuoseklus tarptautinis bendradarbiavimas. Europai susiduriant su nauja geopolitine tikrove, Baltijos valstybės tvirtai priešinasi ir priešinsis Rusijos agresijai, remia ir rems Ukrainą ir kitas Rytų partnerystės šalis. Sieksime didinti Baltijos valstybių atsparumą gindami demokratines vertybes, žmogaus teises ir pagrindines laisves tiek Baltijos valstybėse, tiek už jų ribų.

Bendradarbiavimas saugumo srityje yra, be abejonės, vienas iš pagrindinių Baltijos regiono prioritetų, todėl toliau atkakliai sieksime stiprinti ir intensyvinti Baltijos valstybių bendradarbiavimą civilinės ir karinės gynybos srityje. Taip pat daug dėmesio skirsime ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugai, gilinsime diskusijas apie iššūkius kariniam mobilumui“, – sako Lietuvos parlamento delegacijos pirmininkas.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai prioritetus A. Kupčinskas nurodo, kad kita regionui svarbi sritis – junglumas, inovacijos ir tvarumas. Planuojama toliau tobulinti esamus ir rasti naujus bendrų problemų sprendimus regioninio junglumo, pažangaus augimo ir tvaraus vystymosi srityse. „Sieksime panaikinti transporto jungčių trūkumą ir atidžiai stebėsime projekto „Rail Baltic“ įgyvendinimo raidą. Taip pat būtina aptarti, kaip skatinti inovatyvią ir susietą Baltijos valstybių verslo aplinką, švelninti klimato kaitos poveikį. Žinoma, toliau svarbu bendradarbiauti ir keistis informacija sprendžiant socialines problemas, nes susidūrus su regioniniais ir pasauliniais iššūkiais būtina vienybė, parama ir nuoseklumas. Baltijos Asamblėja taip pat spręs klausimus švietimo, mokslo, kultūros, sveikatos apsaugos ir gerovės srityse.“

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

42-osios Baltijos Asamblėjos sesijos ir 29-osios Baltijos Tarybos renginiuose dalyvauja Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje nariai Ligita Girskienė, Orinta Leiputė, Kęstutis Masiulis, Audrius Petrošius, Linas Slušnys, Romualdas Vaitkus, Valdemaras Valkiūnas, Juozas Varžgalys ir Antanas Vinkus.

 

Kitais metais Baltijos valstybės minės Baltijos kelio 35 metų sukaktį. Šia ypatinga proga planuojama toliau akcentuoti 1989 m. parodyto Baltijos vienybės ir solidarumo svarbą. Pirmininkausianti Lietuva taip pat sieks toliau gerinti bendradarbiavimą su Baltijos Ministrų Taryba. Pažymima, kad darni, aktyvi teisėkūros ir vykdomųjų institucijų partnerystė – galinga Baltijos valstybių saugumo ir plėtros varomoji jėga. Bus tęsiamas ir toliau stiprinamas bendradarbiavimas su Beniliukso, Šiaurės, GUAM ir Višegrado šalimis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Renata Godfrey

Tel. (8 5)  239 6224, el. p. [email protected]

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2023-11-24 11:32
       Monika Kutkaitytė