Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Vido Cikanos fotografijų ir tapybos darbų paroda „Akmens ir medžio skulptūros nušvito įvairiomis spalvomis“ (II rūmai, įėjimas nuo upės pusės)

2023 m. vasario 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut.–I. Šilenkova)

 

Vasario 7–21 dienomis Seimo II rūmų parodų galerijoje (laisvas įėjimas nuo upės pusės) Seimo nario Giedriaus Surplio iniciatyva eksponuojama Vido Cikanos fotografijų ir tapybos darbų paroda „Akmens ir medžio skulptūros nušvito įvairiomis spalvomis“.

 

Parodos pristatymo akimirkos čia.

 

Vido Cikanos kūrybinis kelias prasidėjęs 1979 metais vystėsi Lietuvos laisvės siekimo ir sakralinio meno vaizdavimu. Akmens ir medžio skulptūrose, koplytstulpiuose atsispindi už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių įamžinimas. Sovietmečiu atstovaujant Lietuvai Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, skleidė lietuvišką tautinį patriotizmą per savo kuriamus meno kūrinius. Kūrybiniame kelyje prieš keletą metų kilusi mintis tapyti, atvedė prie įžymių žmonių portretų. Taip per trumpą laiką atsirado dvidešimt paveikslų įvairia tematika. Pastaruoju metu savo kūrybą ir mintis Vidas skiria sakralinės dailės kūrybai su jam nauja technologija – marmuro lipdyba. Sukūrė katalikiškos kronikos 50-mečio paminėjimo proga ansamblį Kybartuose, šventos šeimos kompoziciją Lukšiuose bei meno mecenatei iš Čikagos Magdalenai Stankūnei Šunskuose (Marijampolės sav.). Pati mieliausia kūrybinė minutė kūrėjui būna tuomet, kai kala rūpintojėlį iš akmens ar medžio, kurių jau gimė apie 400 ir jie pasklido po įvairias pasaulio šalis. Didžiausias V. Cikanos kūrybinis į kvėpėjas buvo Zyplių dvaras Lukšiuose, kuriam paskyrė savo gyvenimą. Jo sutvarkymas, atstatymas, iš dešimtmečiais neprižiūrėtų griuvėsių, iš šiukšlyno, tapo lankomiausia kultūrine erdve ir turistų traukos kultūriniu ir turizmo centru Šakių rajone.

 

Vidas Cikana. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut.–I. Šilenkova)

„Tikėjau Laisvos Lietuvos idėja ir ja dalinausi su savo vaikais, tad dalis parodoje eksponuojamų skulptūrų buvo sukurta ir įgyvendinta kartu su sūnumi Aldu Cikana“ – sako parodos aurtorius.

Vidas Cikana gimė 1956 m. gegužės 3 d. Karklinių dvare, Vilkaviškio rajone. Baigė Keturvalakių mokyklą, mokėsi Kauno suaugusiųjų vakarinėje dailės mokykloje. 1975 m. baigė Kauno politechnikumo kelių techniko-statytojo specialybę, 2010 m. Vytauto Didžiojo universiteto menotyros fakultetą.

1990–2021 m. Šakių rajono Lukšių seniūnijos seniūnas. 1997–1998 m. Šakių rajono meras.

Skulptorius, menotyrininkas Vidas Cikana nuo 1979 m. dalyvauja tautodailininkų pleneruose tiek įvairiose Lietuvos vietose, tiek užsienyje (Norvegijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Vengrijoje).

Vido Cikanos kūrybinę biografiją sudaro: drožyba, akmens darbai, tapyba, fotografija.

Nuo 1983 m. pradėjo organizuoti liaudies meistrų parodas, plenerus Šakių rajone.

Nuo 1984 m. Šakių tautodailininkų pirmininkas, nuo 2001 m. Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ pirmininkas, yra Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos, Šakių „LIONS“ klubo narys.

Vidas Cikana yra apdovanotas:

1988 m. Lietuvos TSR Kultūros ministerijos meno saviveiklos žymūno ženkleliu;

1996 m. Laikraščio „Valsčius“ išrinktas Šakių rajono Metų Žmogumi;

2003 m. Laikraščio „Draugas“ rengtame konkurse pelnė „Vilties mero“ vardą;

2005 m. Kultūros ministerija jam suteikė Kūrėjo statusą;

2008 m. apdovanotas Kultūros ministerijos premija;

2009 m. įteiktas Marijampolės apskrities viršininko garbės ženklas;

2011 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė specialiu dekretu apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

2019 m. Lukšių miestelis tapo Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatu.

 

Daugiau informacijos:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-08 12:43
   Asta Markevičienė