Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Lietuva tvirtai remia Ukrainos narystės Europos Sąjungoje siekį ir mano, kad neeilinė situacija reikalauja neeilinių priemonių ir sprendimų

2022 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Kovo 25–26 dienomis Seimo atstovai – Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, Europos reikalų komiteto narė Rūta Miliūtė ir Ateities komiteto narys Lukas Savickas – dalyvavo penktojoje Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje, kuri mišriu būdu vyko Strasbūre (Prancūzijos Respublika).

 

Europos Parlamento Spaudos tarnybos nuotraukos

 

Seimo delegacijos vadovė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė Seimo paskirtųjų atstovų dalyvauti Europos ateities konferencijoje delegacijos vardu kreipėsi į  Prancūzijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoją Pjeirą Aleksandrą Angladą (Pieyre-Alexandre Anglade) ir Prancūzijos Respublikos Senato Europos reikalų komiteto pirmininką Žaną  Fransua Rapeną (Jean-François Rapin) dėl pasiūlyto bendro nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento pareiškimo projekto, atkreipdama  dėmesį į tai, kad pastaruoju metu Europos Sąjungai (ES) susiduriant su daugybe iššūkių, sprendimų būtina ieškoti bendromis jėgomis.

Ukrainos paraiška dėl narystės Europos Sąjungoje yra atkakliai reiškiamo jos europinės integracijos siekio rezultatas. Lietuva tvirtai remia Ukrainos narystės ES siekį ir mano, kad neeilinė situacija reikalauja neeilinių priemonių ir sprendimų. Turime sutarti dėl tolesnių konkrečių žingsnių remiant Ukrainos ES narystės siekį. Vertindami Ukrainos narystės ES perspektyvą, turime nepamiršti, kad Ukraina šiuo metu gina ne tik savo šalį, bet kovoja už visos Europos saugumą.

Rusijos režimo grėsmė yra ilgalaikė, todėl reikia kalbėti apie ilgalaikius sprendimus, galinčius sustiprinti Europos saugumą. Energetikos srityje ypač svarbus kuo spartesnis ES priklausomybės nuo Rusijos energetinių išteklių eliminavimas, diversifikacijos spartinimas, pasirengimas įvairiems scenarijams, jeigu tiekimas iš Rusijos būtų staiga nutrauktas. Šiame kontekste Baltijos šalims ypatingai svarbus klausimas yra kuo spartesnė sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros tinklais.

Demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės gynimas turėtų būti stiprinamas kaip bendros ES užsienio ir gynybos politikos pagrindas. Turėtume puoselėti šias vertybes ne tik ES viduje, bet ir prisidėti prie jų sklaidos už jos ribų. Autokratinių valstybių Rusijos ir Kinijos keliamos grėsmės demokratiniam pasauliui turi sulaukti aiškaus ir ryžtingo ES atsako.

 Tai jau penktoji beveik metus vykstančios Konferencijos dėl Europos ateities plenarinė sesija. Konferencija pasibaigs šių metų gegužės 9 d., kuomet bus pristatyti visus metus vykusių diskusijų, iniciatyvų rezultatai svarbiausiomis Europos piliečiams temomis.

 

Daugiau informacijos apie Konferenciją:

Konferencijos dėl Europos ateities interneto svetainė.

Lietuvos piliečių forumo rekomendacijos.

Platformos ataskaita  

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėjas

Martynas Lukoševičius, tel. (8 5) 239 6881

       Naujausi pakeitimai - 2022-03-28 14:52
       Jolanta Anskaitienė