Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Konferencijos dėl Europos ateities Migracijos darbo grupėje priimtos piliečių rekomendacijos dėl tolimesnės migracijos politikos ateities

2022 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Migracijos darbo grupė. Nuotr. autorė S. Jankauskaitė

 

Balandžio 7–10 dienomis Strasbūre (Prancūzijos Respublika) Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka dalyvavo Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje ir parengiamajame Migracijos darbo grupės posėdyje.

Piliečių rekomendacijos, svarstytos ir balandžio 7 d. priimtos Migracijos darbo grupės posėdyje, atspindi daugelį skirtingų Europos Sąjungos (ES) piliečių požiūrių į tai, kokia turėtų būti būsimoji ES migracijos politika.

Brėžiant naujas gaires migracijos politikai, įtraukti ES piliečių atstovų pasiūlymai trimis pagrindinėmis temomis: teisėta, neteisėta migracija, taip pat – prieglobstis ir integracija. Priimtas rekomendacijų tekstas didele dalimi atspindi bendrą Lietuvos politinę poziciją migracijos srityje ir iš esmės atliepia pastarųjų metų aktualijas, su kuriomis susidūrė Lietuva.

Stiprinant ES vaidmenį teisėtos migracijos srityje, priimta rekomendacija tobulinti „Mėlynosios kortelės“ direktyvos įgyvendinimą, kad aukštos kvalifikacijos trečiųjų šalių piliečiai turėtų kokybiškas sąlygas įsidarbinti ES valstybėse narėse. Nelegalios migracijos kontekste  reaguota į Baltarusijos režimo hibridinę ataką, stumiant neteisėtus migrantus į Lietuvą ir kaimynines regiono ES valstybes nares. Atitinkamai į rekomendacijas įtrauktas hibridinės atakos apibrėžimas, apimantis įvairias hibridinės intervencijos formas, ir pripažintas poreikis skirti didesnį dėmesį kokybiškai išorinių ES sienų apsaugai. Migracijos darbo grupėje taip pat vieningai pritarta rekomendacijai tobulinti prieglobsčio prašytojų priėmimo procedūrų reglamentavimą ir minimaliuosius priėmimo standartus ypatingą dėmesį skiriant nelydimų nepilnamečių teisėms užtikrinti.

2021 m. birželio 19 d. prasidėjusi Konferencija dėl Europos ateities yra unikali galimybė Europos piliečiams aptarti Europai kylančius iššūkius ir jos prioritetus. Europos Parlamentas, Taryba ir Europos Komisija įsipareigojo išklausyti europiečius ir savo kompetencijos srityse atsižvelgti į pateiktas rekomendacijas.

Konferencijos plenarinėje sesijoje dalyvauja 108 Europos Parlamento atstovai, 54 Tarybos atstovai (po du iš kiekvienos valstybės narės), trys Europos Komisijos atstovai ir vienodomis teisėmis – 108 visų nacionalinių parlamentų atstovai, taip pat – piliečiai. 108 piliečiai kartu su Europos jaunimo forumo pirmininku aptaria piliečių forumuose ir daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje išsakytas idėjas. 2022 m. gegužės mėn. Konferencijoje planuojama priimti galutinį susitarimą dėl išvadų ir pateikti gaires dėl Europos ateities.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (8 5) 239 6847

 

       Naujausi pakeitimai - 2022-04-11 09:17
       Jolanta Anskaitienė