Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Pirmininko pavaduotojas J. Sabatauskas: „Specialusis tribunolas dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą užpildytų jurisdikcijos spragą ir papildytų Tarptautinio Baudžiamojo Teismo vaidmenį“

2022 m. gruodžio 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

M. Šniutytė-Daugėlienė ir J. Sabatauskas. Nuotraukos autorė R. Bunevičiūtė

 

Lapkričio 30 d. Europos Parlamente (EP) Briuselyje įvyko trečiasis metinis Eurojusto – teisminių institucijų bendradarbiavimo organo – veiklą vertinančio tarpparlamentinio komiteto posėdis, kuriame dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas, Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas. Tarpparlamentinio komiteto posėdyje taip pat dalyvavo Eurojusto pirmininkas Ladislavas Hamranas (Ladislav Hamran), kuris pristatė susirinkusiems EP ir nacionalinių parlamentų nariams Eurojusto veiklos ataskaitą, Margarita Šniutytė-Daugėlienė, Eurojusto vicepirmininkė, Boštjanas Škriecas (Boštjan Škriec), Eurojusto vicepirmininkas, Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Čekijos parlamento atstovai.

Pradėdamas diskusiją J. Sabatauskas pabrėžė Lietuvos paramos Ukrainai svarbą jos procesuose tarptautinėse teisminėse institucijose, įskaitant Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, ir atkreipė dėmesį, kad karas pieš Ukrainą ir toliau stipriai paveiks ES bendradarbiavimą teisingumo ir vidaus reikalų srityse.

Taisyklėmis grindžiama tarptautinė tvarka negali egzistuoti, jei nebaudžiama už akivaizdžius jos pažeidimus: genocidą, karo nusikaltimus, nusikaltimus žmogiškumui ir agresijos nusikaltimus. „Turime užtikrinti, kad teisingumas ir atsakomybė už siaubingus Rusijos nusikaltimus būtų mūsų visų politikos pagrindinis tikslas“, – sakė J. Sabatauskas.

Šuo metu itin svarbų tiriamąjį darbą atlieka Ukraina, daugelis kitų šalių, taip pat Tarptautinis Baudžiamasis Teismas. Tačiau nėra tarptautinio teismo, kuris galėtų patraukti atsakomybėn aukščiausią politinę ir karinę Rusijos ir Baltarusijos vadovybę už agresijos pieš Ukrainą nusikaltimą.

J. Sabatauskas pažymėjo, kad Specialusis tribunolas dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą užpildytų jurisdikcijos spragą ir papildytų Tarptautinio Baudžiamojo Teismo vaidmenį.

Seimo narys taip pat atkreipė posėdžio dalyvių dėmesį, kad Eurojusto vaidmuo remiant Jungtinės tyrimo grupės, sudarytos Rusijos nusikaltimams Ukrainoje tirti, darbą yra esminis. Lietuva kviečia efektyviai išnaudoti visą Eurojusto potencialą sunkiausių tarptautinių nusikaltimų tyrimuose. Be to, būtina didesnė parama Ukrainos prokuratūrai ir kitoms atsakingoms institucijoms, reikalingi papildomi finansiniai ir žmogiškieji ištekliai Jungtinės tyrimo grupės darbui.   

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje

Rūta Bunevičiūtė, tel. +370 698 42539

       Naujausi pakeitimai - 2022-12-02 14:54
       Jolanta Anskaitienė