Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesiją Strasbūre pradėjęs Lietuvos delegacijos pirmininkas kvietė įgyvendinti visas 2022 m. priimtas rezoliucijas, kuriose raginama suteikti Ukrainai visokeriopą pagalbą

2023 m. sausio 24 d. pranešimas žiniasklaidai 

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nuotrauka (aut. Sandro Weltin)

 

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesiją Strasbūre sausio 23 d. pradėjo Lietuvos delegacijos ETPA pirmininkas Emanuelis Zingeris. Kaip ilgiausiai esantis šios Asamblėjos narys, jis atidarė žiemos sesiją 46 šalių parlamentarams primindamas apie daug vilčių demokratijos kūrimui sukėlusius 90-uosius. Jis taip pat teigė, kad „prie Rusijos karo prieš Ukrainą privedė nuolatinis Europos ir kitų Vakarų galybių nuolaidžiavimas Rusijos Federacijai, kuri žingsnis po žingsnio susidorojo su savo demokratais ir tapo diktatūra, pasiruošusia išoriniam karui“.

E. Zingeris pakvietė 46 šalių narių parlamentines delegacijas ir Europos Tarybos (ET) Generalinę Sekretorę įgyvendinti visas 2022 m. priimtas rezoliucijas, kuriose raginama suteikti Ukrainai visokeriopą pagalbą, o tai reikštų tiekti sunkiąją ginkluotę ir tankus.

Lietuvos delegacijos ETPA pirmininkas taip pat pabrėžė, kad 46 vadovų viršūnių susitikimas ET formate Reikjavike, kuris vyks šių metų gegužės 17 d., negali baigtis tik deklaracija ir aptarimu. Po visų konsultacijų turi pradėti veikti Tarptautinis tribunolas dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą. 

Viena iš svarbiausių Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos žiemos plenarinės sesijos Strasbūre temų bus skirta Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą teisiniams ir žmogaus teisių aspektams, diskusijoje dalyvaus 2022 m. Nobelio taikos premija apdovanoto Pilietinių laisvių centro vadovė Oleksandra Matviichuk.

Susitikime pranešimus skaitys Islandijos Ministrė Pirmininkė Katrin Jakobsdotir (Katrin Jakobsdóttir) ir Vokietijos užsienio reikalų ministrė Analena Berbok (Annalena Baerbock). Į ETPA narius kreipsis Europos Tarybos Generalinė Sekretorė Marija Pejčinovič Burič (Marija Pejčinović Burić). Asamblėja išsirinks Prezidentą ir jo pavaduotojus.

Seimo delegacijos ETPA pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleksandras Merežko, Seimo delegacijos ETPA pirmininkas Emanuelis Zingeris (Seimo kanceliarijos nuotrauka)

 

Gautas prašymas sesijoje aptarti aktualijas, susijusias su pastarojo meto įtampa tarp Prištinos ir Belgrado.

Sesijoje bus daug kalbama apie kovą su smurtu prieš moteris. Pirmoji diskusija bus skirta seksualiniam smurtui konfliktų metu, o antroji bendra diskusija – Stambulo konvencijai, vyrų ir berniukų vaidmeniui ir atsakomybei stabdant smurtą lyties pagrindu prieš moteris ir mergaites bei būdams užkirsti kelią nelaisvei santuokoje.

Kitos darbotvarkės temos – ginkluoto konflikto poveikis aplinkai, iš Sirijos ir kitų šalių grįžtantys „Daesh“ užsienio kovotojai ir jų šeimos bei kontaktų atsekimo programėlių keliami etiniai, kultūros ir švietimo iššūkiai.

Šią savaitę Europos Tarybai ruošiantis minėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, E. Zingeris Holokausto aukų vardu pareikalavo sustabdyti Maskvos karą prieš Ukrainą grindžiančią dirbtinę antinacinę rusų okupantų leksiką, kuri „nuo pat karo prieš Ukrainą pradžios naudojama imperiniams tikslams prieš demokratinę Ukrainą pagrįsti“.

ETPA plenarinė sesija vyksta 2023 m. sausio 23–27 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Selija Levin

Tel. (8 5)  239 6216, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2023-01-25 14:04
       Monika Kutkaitytė