Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo delegacija Švedijoje aptarė energijos tiekimo Europos Sąjungoje iššūkius ir galimybes

2023 m. . balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Dovilė Paužaitė-Šliachtovič)

 

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, Ekonomikos komiteto narys Mindaugas Skritulskas balandžio 23–24 d. dalyvavo Tarpparlamentinėje konferencijoje dėl energijos tiekimo Europos Sąjungoje (ES) iššūkių ir galimybių Stokholme (Švedijos Karalystė).

Konferencijoje buvo pažymėta, kad daugelį metų ES ir jos valstybės narės galėjo formuoti savo energetikos politiką ir prekybą pagal santykinai stabilias sąlygas pasaulyje. Deja, dabar situacija yra pasikeitusi. Europa ir likęs pasaulis susiduria su dideliais iššūkiais, siekdami ilgalaikio tvaraus vystymosi augimo, kuris didžiąja dalimi turi būti pagrįstas atsinaujinančiais ir neiškastiniais energijos šaltiniais.

Konferencijoje pasisakęs Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas V. Gapšys pažymėjo, kad elektros sektoriuje Lietuva įgyvendino strateginius tarptautinių tinklų sujungimo projektus bei sukūrė 200 MW galios elektros energijos kaupimo sistemą, kuri užtikrina greitą galios rezervą. Strateginis šalies tikslas – sukurti elektros sistemą, kuri veiktų sinchroniškai su kontinentinės Europos elektros tinklais, todėl V. Gapšys pasidžiaugė, kad Lietuva prieš dvi dienas baigė bandymą, kurio metu Lietuvos elektros sistema veikė izoliuotu režimu, be jokio ryšio su rusiška BRELL sistema. Tai parodo, kad esame beveik pasiruošę sinchronizacijai su kontinentiniais Europos tinklais.

Kalbėdamas apie platesnę perspektyvą, V. Gapšys pažymėjo, kad dar turime daug nuveikti – reikalingos didžiulės investicijos į mūsų tinklus visoje Europoje, turint omenyje, kad šie tinklai turi būti gerai sujungti, kad išvengtume tokių situacijų, kokios buvo pernai rugpjūtį Lietuvoje, kai elektros kaina pasiekė technines lubas 4000 eurų MW/h, arba kai prieš kelias dienas turėjome minus 500 eurų už MW/h kainą Olandijoje. Seimo narys uždavė klausimą Europos Komisijos atstovui apie planuojamas finansines priemones tinklų ir dujotiekių investicijoms, taip teisinius instrumentus, padėsiančius atverti privačias investicijas į tinklų technologijas.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Dovilė Paužaitė-Šliachtovič)

 

Kartu su Konferencija vyko Energetikos technologijų paroda, kurią surengė Švedijos karališkoji inžinerijos mokslų akademija. Seimo nariai susipažino su novatoriškomis Švedijos technologijomis, kurios gali padėti susidoroti su ES energetikos iššūkiais, bendravo su jų kūrėjais. Ekonomikos komiteto pirmininkas K. Starkevičius pakvietė parodoje dalyvavusios įmonės „LeadCold“, gaminančios mažus modulinius reaktorius, atstovus įsijungti į Ekonomikos komiteto planuojamą diskusiją.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Dovilė Paužaitė-Šliachtovič)

 

Vizito metu Seimo delegacijos nariai taip pat atvyko į Ukrainos palaikymo mitingą, kuriame kiekvieną pirmadienį dalyvauja Švedijos politikai, žurnalistai ir visuomenės aktyvistai bei Baltijos šalių ambasados. Šie mitingai vyksta Stokholmo centre, Lietuvos istorijai simbolinėje vietoje – Normalmo aikštėje, kur prieš 33 metus beveik metus kiekvieną pirmadienį vyko švedų mitingai už Baltijos šalių nepriklausomybę. Seimo delegacijai mitinge atstovavęs Tarpparlamentinių ryšių su Ukraina grupės narys M. Skritulskas pažymėjo: „Lygiai prieš 33 metus šiame skvere mitinge Švedijos visuomenė rėmė lietuvių nepriklausomybės siekį. Dabar mes privalome remti ukrainiečių laisvės kovą. Negali būti jokios taikos su išlygomis, kitaip tai reikš dar vieną karą. Tai tik laiko klausimas. Taika gali būti pasiekta ne kabinetuose, bet, deja, mūšio lauke. Todėl mes turime kuo greičiau tiekti Ukrainai tiek ginklų, kiek jų reikia visiškai pergalei pasiekti. Kuo greičiau Ukraina nugalės, tuo greičiau įsivyraus taika Europoje.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Dovilė Paužaitė-Šliachtovič, tel. 2396763, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2023-04-25 10:19
       Eglė Saulė Trembo