Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime aptarė bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje

 

2023 m. rugsėjo 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis dalyvauja Taline vykstančiame Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos aukščiausiojo lygio susitikime. „Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos bendradarbiavimas jau daugelį metų grindžiamas abipusiu pasitikėjimu ir vienodai suvokiamomis Baltijos ir Šiaurės regiono vertybėmis, todėl akivaizdu, jog Rusijos invazija į Ukrainą kelia didžiulį pavojų taikai ir stabilumui ne tik Baltijos ir Šiaurės šalims, bet ir visai Europai. Atkreipdamos dėmesį į socialines ir ekonomines Rusijos agresijos pasekmes abi organizacijos ne kartą pabrėžė Baltijos ir Šiaurės valstybių pasirengimą remti Ukrainą ir vieningai duoti tvirtą paskatą Rusijos agresyviam elgesiui sustabdyti bei suteikti pagalbą švelninat karo poveikį regionui“, – sakė Baltijos Asamblėjos Saugumo ir gynybos komiteto narys A. Mazuronis.

Aukščiausiojo lygio susitikime Taline diskutuota apie Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, aptartas šalių požiūris į paramą demokratijoms ir perėjimą prie demokratijos Rytų partnerystės šalyse.

Seimo Pirmininko pavaduotojas pabrėžė, kad Baltijos ir Šiaurės regione kibernetinių išpuolių grėsmė ir toliau didėja, išpuoliai tampa vis sudėtingesni ir rafinuotesni, todėl reikia specialių žinių ir išteklių šiai grėsmei mažinti: „Nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios kibernetinių išpuolių daugėjo daugelyje regiono šalių. Kibernetinėms grėsmėms tik augant ir sudėtingėjant, o kibernetinei erdvei artimiausioje ateityje tampant kovos arena, kibernetinis saugumas ir bendradarbiavimas bus vis svarbesni. Baltijos ir Šiaurės šalys Europoje pirmauja skaitmenizacijos srityje, todėl, siekdamos labiau integruoto ir darnesnio regiono, užmezgė bendradarbiavimą ir ėmėsi bendrų iniciatyvų, kurdamos tarpvalstybines skaitmenines paslaugas.“ Įsipareigota užtikrinti regiono ryšių infrastruktūros, skaitmeninių paslaugų ir duomenų saugumą. Pasak A. Mazuronio, bendradarbiavimas, keitimasis informacija ir patirtimi padeda užtikrinti skaitmeninės infrastruktūros patikimumą, taip pat būtiną kompetenciją ir gebėjimą atpažinti kibernetines atakas ir su jomis kovoti. Toks bendradarbiavimas yra gyvybiškai svarbus siekiant atsparumo ir skaitmeninio saugumo.

Baltijos valstybės yra tarp šalių, kurios labiausiai remia ir skatina reformų procesą Rytų partnerystės šalyse ir jų siekį glaudžiau bendradarbiauti su Europos Sąjunga ir NATO. Stiprėja Baltijos valstybių, kaip patikimų partnerių, kaimynių ir tarptautinės paramos teikėjų, įvaizdis. Baltijos valstybės taip pat teigia tikinčios, jog tvirtesnė demokratija Rytų partnerystės šalyse geriausiai užtikrintų viso regiono stabilumą ir saugumą. Rytų partnerystės šalių labui taip pat galima pasitelkti Baltijos valstybių praktinę pagalbą ir istorinę patirtį. Todėl svarbu ne tik užtikrinti didelę Baltijos valstybių pagalbą ir paramą Rytų partnerystės šalims, bet ir tai koordinuoti.

„Abi organizacijos pabrėžia Baltijos ir Šiaurės valstybių bendradarbiavimo ir keitimosi informacija svarbą, užtikrinant transporto, energetikos ir infrastruktūros jungtis, skaitmeninį sąveikumą ir švietimo sistemų suderinamumą, kuriam įgyvendinti dar reikėtų abipusio aukštojo mokslo diplomų pripažinimo Baltijos ir Šiaurės šalių regione. Tvirtai išreikšta būtinybė bendradarbiauti, siekiant įveikti klimato kaitos, pasaulinės nelygybės ir antidemokratinių nuotaikų keliamas problemas, taip pat Baltijos ir Šiaurės šalių pasirengimą bendrai prisidėti sprendžiant šiuos klausimus“, – po posėdžio kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Mazuronis.

 

Parengė

Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Renata Godfrey

Tel. (8 5)  239 6224

       Naujausi pakeitimai - 2023-09-22 15:43
       Eglė Saulė Trembo