Seimo Pirmininkas: „Mokslo ir studijų įstatymas neturi prieštarauti Konstitucijai“
2017 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais, su kuriais aptarė šalies aukštųjų mokyklų valdymo problemas. LAMPSS atstovų teigimu, didžiausią nerimą kelia 2016 metų birželio mėnesį priimtas Mokslo ir studijų įstatymas, kuriame, pasak jų, išliko antikonstitucinių nuostatų, sudarančių sąlygas universitetų atstovams piktnaudžiauti užimamomis pareigomis.
LAMPSS atstovų teigimu, universitetų tarybų funkcijos yra per plačios, o senatai – tik kaip aukštosios mokyklos akademinių reikalų valdymo organas, kuris neturi lemiamos įtakos priimant svarbiausius, su aukštąja mokykla susijusius sprendimus. Pasak jų, universitetai neturi autonomijos, yra valdomi iš išorės, kartais net neteisėtai.
LAMPSS atstovai mano, kad valdančioji dauguma turėtų skubos tvarka kreiptis į Konstitucinį Teismą ir prašyti išaiškinti, ar šis įstatymas atitinka Konstituciją.
Seimo Pirmininkas sutinka, kad Mokslo ir studijų įstatymas neskatina universitetų darbuotojų įgyvendinti valstybės strateginių siekių mokslo ir studijų srityje. Pirmininko nuomone, būtina suteikti universitetams didesnę autonomiją ir sudaryti sąlygas demokratiniams sprendimams, aiškiai apibrėžiant aukštųjų mokyklų valdymą ir grąžinant senatams didesnius įgaliojimus.
„Įstatymas neturi prieštarauti Konstitucijai “, – sako Seimo Pirmininkas.
Susitikime su Seimo Pirmininku dalyvavo LAMPSS vadovė doc. Asta Lapinskienė, pavaduotoja Vitalija Skėruvienė, Trišalės tarybos atstovas prof. dr. Sigitas Vaitkevičius.
Informaciją parengė
Dalia Vencevičienė
Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja
Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071
El. p. [email protected]