Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: Ir Seimo, ir miško darbuotojų profesinių sąjungų tikslas vienas – apsaugoti dirbančiuosius
Pirmadienį, liepos 3 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininke Inga Ruginiene ir federacijos nare Asta Čepiene. Susitikimo metu aptarta rengiama Lietuvos miškų reforma. Profesinių sąjungų atstovių teigimu, darbuotojams atstovaujančios organizacijos palaiko reformos būtinumą, tačiau pageidauja, kad visuose numatytuose reformos etapuose būtų girdimas ir darbuotojų balsas, kaip numatyta įstatymuose.
„Mūsų tikslas kartu su miško darbuotojų profesinėmis sąjungomis yra bendras – norime užtikrinti ne tik efektyvų ir skaidrų Lietuvos miškų valdymą, bet ir apsaugoti šiame sektoriuje dirbančius žmones. Profesinėms sąjungoms atstovavimas būtinas, kad būtų užtikrintos dirbančiųjų teisės. Raginu visas institucijas dirbančias su reforma palaikyti ryšį su darbuotojais, kad visi procesai vyktų sklandžiai, taip, kaip ir priklauso demokratinėje valstybėje. Aš taip pat palaikysiu nuolatinį ryšį su profesinių sąjungų atstovais iki paskutinio šios reformos etapo“, – sako parlamento vadovas.
Susitikimo metu I.Ruginienė teigė, kad jeigu toks pokalbis būtų įvykęs anksčiau su Aplinkos ministerija, Seimui šiandien nereikėtų galvoti apie sesijos pratęsimą.
„Nuo pat pradžių laukėme kada prasidės informavimo procedūra ir kada galėsime įsitraukti į reformos procesus, tačiau taip ir nesulaukėme konstruktyvios diskusijos“, – susitikime su Seimo Pirmininku teigė I. Ruginienė. Su V. Pranckiečiu ir profesinių sąjungų atstovėmis susitikime dalyvavęs Aplinkos apsaugos viceministras Martynas Norbutas teigė, kad bus užtikrinta komunikacija su profesinėmis sąjungomis.
Naujos kadencijos Seimas ėmėsi miškų pertvarkos po to, kai Valstybės kontrolė, atlikusi valstybės valdomų įmonių veiklos ir grąžos valstybei vertinimo auditą, pabrėžė, kad valstybinis miškų ūkio sektorius Lietuvoje vis dar yra nepakankamai skaidrus ir efektyvus.
Iki šiol Lietuvoje egzistuojanti valstybinių miškų valdymo sistema didžiąja dalimi paveldėta, praktiškai nesikeitusi, tai kritiškai vertina bei miškų ūkio sektoriaus konsolidavimą siūlo ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO), kurios nare siekia tapti Lietuva.
Seimas sprendimą dėl Lietuvos miškų pertvarkos turi priimti artimiausiuose posėdžiuose. Pagal planuojamą pertvarką, visus valstybinius miškus Lietuvoje valdytų valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“, kuri būtų įsteigta sujungus dabartines 42 miškų urėdijas, Valstybinį miškotvarkos institutą ir Generalinę miškų urėdiją. Skaičiuojama, tokiu būdu kasmet būtų sutaupyta 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų - valstybės biudžeto pinigų. Miškų ūkio paslaugas gyventojai ir miško savininkai, gautų kaip ir iki šiol – jiems artimiausioje girininkijoje ar įmonės regioniniame padalinyje.
Informaciją parengė
Dalia Vencevičienė
Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja
Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071
El. p. [email protected]