Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Seimas pritarė Lino Jonausko siūlymui įteisinti žvejybos ir medžioklės draudimą Žuvinto biosferos rezervate“

2020 m. gruodžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko parengtoms Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama Žuvinto biosferos rezervate įteisinti žvejybos ir medžioklės draudimą. Toliau šios pataisos bus svarstomos Aplinkos apsaugos komitete.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.      

 

       „Neatsakingai nueinančios Vyriausybės pakeistos nuostatos išplėtė galimybę žvejoti Žaltyčio ežere, paversdamos saugomos teritorijos prieigas „automobilių rezervatu“ ir tokiu žvejų sambūriu vandens telkinyje, kad jame nebeliko vietos paukščiams. Taip pat iki šiol yra likę daug neaiškumų dėl medžioklės galimybių biosferos rezervate esančiuose draustiniuose. Jei norime, kad unikalus Žuvinto biosferos rezervatas būtų išsaugotas, jo likimas negali būti paliktas vienasmeniams ministrų sprendimams. Žvejybos ir medžioklės draudimas biosferos rezervate turėtų būti įteisintas įstatymu“, – teigė L. Jonauskas.

       Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėdas taip pat yra pabrėžęs Žuvinto biosferos rezervato išsaugojimo svarbą ir siūlęs imtis sprendimų dėl žvejybos ir medžioklės apribojimo.

       Žuvinto biosferos rezervatas yra pirmoji Lietuvos saugoma teritorija, taip pat – pirmasis ir vienintelis biosferos rezervatas Lietuvoje. Visas biosferos rezervatas nuo 2004 m. yra Europos Sąjungos vertingiausių gamtinių teritorijų tinklo „Natura 2000“ dalis. 2011 m. Žuvinto biosferos rezervatas įtrauktas į Pasaulinį UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą. Tai – pirmoji ir vienintelė Lietuvos vietovė Pasauliniame UNESCO biosferos rezervatų tinkle.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2020-12-11 08:06
   Monika Kutkaitytė