Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Vyriausybės programos regionų plėtros dalis – kelia grėsmę savivaldybių savarankiškumui“

2020 m. gruodžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje svarstėme vieną ir patį aktualiausią šiai dienai klausimą – būsimos aštuonioliktos Vyriausybės programą.

       Paskirtoji vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė būtent šiam komitetui aktualią Vyriausybės programos dalį, susijusią su regionų plėtra, savivalda, viešuoju sektoriumi ir valstybės tarnyba. Būsimoji ministrė išskyrė šešias, jos manymu, svarbiausias šios srities veikimo kryptis: regionų valdymo struktūros stiprinimą, regionų specializaciją, motyvacinės sistemos savivaldoje įvedimą, verslo ir verslumo skatinimą regionuose per mokestinę sistemą, gyventojų mobilumo didinimą ir viešųjų paslaugų kokybės didinimą regionuose.

       

Komiteto nariai, tiek iš daugumos, tiek iš opozicijos, būsimai ministrei turėjo tikrai daug išsamių, visaapimančių, o kartais ir konkrečių klausimų, taip pat išsakė nemažai kritiškų pastabų šiai Vyriausybės programos daliai.

       Nors turėjau daug klausimų, tačiau beveik visus juos prieš tai paklausė kolegos komiteto nariai, todėl savo galimybę paklausti išnaudojau klausimui apie vidaus sandorius. Nors šis klausimas daug kam gali pasirodyti siauras ir neaktualus, ir tuo pačiu mažai žinomas ar suprantamas, tačiau savivaldybėms ir jose gyvenantiems žmonėms jis yra itin svarbus jau daug metų. Galima ilgai diskutuoti apie tai, ar savivalda proteguoja savo įmones, ar tokios įmonės riboja konkurenciją ir atima „duoną“ iš privačių įmonių, vykdančių analogišką veiklą, ar savivalda racionaliai, efektyviai ir skaidriai valdo savo įsteigtas įmones, tačiau aš šias diskusijas vis tiek suvesčiau į paprastą klausimą: kas atsitiktų su, tarkime, „Jonavos paslaugų“ bendrove ir joje dirbančiais Jonavos miesto ir rajono gyventojais, jeigu ji įstatymiškai būtų priversta dalyvauti konkurse dėl paslaugų teikimo ir tą konkursą pralaimėtų kitam verslo subjektui? Jeigu toks pralaimėjimas lemtų, kad bendrovei tektų užsidaryti, jos darbuotojams (galbūt ne visiems, tačiau tikrai nemažai jų daliai) tektų papildyti ir taip gausias Jonavos miesto bedarbių gretas – tokiam sprendimui nepritarsiu. Šį miestą pateikiau, kaip iliustraciją, to, kas gali įvykti praktiškai visose savivaldybėse ir jų gyventojams – darbo ir pajamų netekimas, didesnės eilės prie socialinių išmokų skyrių ir t. t.

       Gaila, bet A. Bilotaitė, atstovaudama naujosios Vyriausybės pozicijai, tiesiai neatsakė į, mano manymu, gana aiškų ir konkretų klausimą, t. y. jeigu Vyriausybė ir paskirtoji Ministrė Pirmininkė deklaruoja norą tartis, kalbėtis, derinti pozicijas – ypač su savivalda – ir ypač su savivalda tais klausimais, kurie savivaldą liečia tiesiogiai – ar šiuo atveju nebus vidaus sandorių uždraudimas „stumiamas buldozeriu“? Puikiai suprantu jos argumentus apie galimą piktnaudžiavimą, apie racionalų lėšų valdymą, apie gero valdymo principus, galimas nepotizmo apraiškas, tačiau šiuos klausimus galima spręsti nebūtinai draudžiant vidaus sandorius, o kartu su savivalda ieškant alternatyvių ir abiem pusėms naudingų sprendimo būdų. Tam naujoji Vyriausybė tikrai turės laiko, manau, kad ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, Lietuvos savivaldybių asociacija taip pat reikšmingai prisidės, kad būtų rasti ne tokie drastiški sprendimo būdai.

       Net neabejoju, kad Vyriausybės programa bus patvirtinta, tačiau mūsų komitetas, matydamas aiškias problemas, posėdyje programai nepritarė. Kituose komitetuose Vyriausybės programos pritarimas taip pat nepraėjo labai lengvai. Tai reiškia, kad šios kadencijos opozicija tikrai nesėdės ant „atsarginių suolelio“, o Vyriausybės programą laikys šalia, ir esant reikalui, primins ir Ministrei Pirmininkei, ir kitiems Vyriausybės nariams, ar jie vykdo savo įsipareigojimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2020-12-11 08:20
   Monika Kutkaitytė